Створено найбільший у світі човен на сонячних батареях Автор: Lesly · Опубліковано: 26.02.2010 15:34 · Розділ: Нові технології

Шкіпер Рафаель Дом’ян з Німеччини представив увазі публіки судно, на якому він збирається здійснити першу "екологічну" навколосвітню подорож. Екологічність човна забезпечується за рахунок того, що він працює на сонячній енергії.

Поки невідомо, чи мрія капітана про навколосвітню подорож здійсниться, однак представлене судно, що отримало назву PlanetSolar, є найбільшим у світі човном на сонячних батареях (загальна площа сонячних панелей становить 500 кв. м).

Вся верхня палуба PlanetSolar покрита сонячними елементами, загальна проща яких становить 500 квадратних метрів. Фото взято з сайту compulenta.ru
Вся верхня палуба PlanetSolar покрита сонячними елементами, загальна проща яких становить 500 квадратних метрів. Фото взято з сайту compulenta.ru

Водотоннажність новинки складає 60 тон, його довжина сягає 31 метра, а ширина - 15 метрів. PlanetSolar розвиває швидкість близько 15 вузлів (25 км/год) та може вмістити до 50 пасажирів. А на будівництво екологічного судна було затрачено 18 мільйонів євро.

38-річний Дом’ян планує спустити яхту на воду в кінці березня, а випробування пройдуть в червні-вересні. Кругосвітня подорож тривалістю близько 140 днів, розпочнеться, як планується, в квітні 2011 року. Поки невідомо, чи ризикне капітан пройти Червоним морем, зважаючи на загрозу, яку становлять сомалійські пірати. Цілком імовірно, що з міркувань безпеки буде обрано інший маршрут – навколо африканського континенту, як це робилося у старі добрі часи.

Комп’ютерна модель човна PlanetSolar. Фото взято з сайту horozima.com
Комп’ютерна модель човна PlanetSolar. Фото взято з сайту horozima.com

Мета проекту довести, що технології використання сонячних панелей не менш ефективні за традиційні джерела енергії і чудово справляються з поставленими завданнями.

Подібну ідею виношує француз Бертран Пікар, однак він вирішив оснастити сонячними батареями літак.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.