Вдихання диму багаття може становити не меншу загрозу ніж тютюнопаління Автор: Lesly · Опубліковано: 26.02.2010 13:21 · Розділ: Наука

Приготування їжі на відкритому вогні збільшує ризик розвитку таких хвороб, як хронічне обструктивне захворювання легень. Крім того, в людей, які готують на дровах, підвищений ризик розвитку емфіземи та інших проблем із дихальною системою, незалежно від того у яких широтах вони проживають.

До таких висновків прийшли фахівці з Медичного коледжу в Гуанчжоу (Китай), проаналізувавши результати 15 міжнародних досліджень, що проводилися в Азії, Південній Америці, Мексиці та Іспанії. Загалом, було обстежено 39 тисяч здорових чоловіків і жінок та 3719 хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ).

До особливої групи ризику відносяться люди, які постійно змушені готувати на відкритому вогні. Фото взято з сайту infan.ru
До особливої групи ризику відносяться люди, які постійно змушені готувати на відкритому вогні. Фото взято з сайту infan.ru

Як з'ясувалося, люди, які не курять, але вдихають дим від спалювання палива з біомаси, у два-два з половиною рази більш схильні до розвитку ХОЗЛ. А в людей, які крім цього зловживають сигаретами, ймовірність захворіти вища в чотири рази. Говорячи про біомасу, вчені мають на увазі деревину, зернові культури і екскременти тварин, які широко використовуються як паливо в сільських районах країн, що розвиваються.

Хронічні обструктивні захворювання легенів проявляються утрудненням дихання та газообміну в легенях, як наслідок хронічного бронхіту або емфіземи легенів. При відсутності гострих респіраторних інфекцій або після проходження курсу лікування, обструкція може трохи зменшуватися, однак повністю вона не виліковується.

Близько 90% випадків розвитку обструктивних захворювань реєструється у тих, хто палить протягом тривалого часу, і лише 25% випадків - у тих, хто лише зрідка дозволяє собі "побавитися" сигаретами, чи лише недавно почав курити.

Джерело: infan.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.