Японці навчили комп’ютер розуміти плач дітей Автор: Lesly · Опубліковано: 26.02.2010 12:13 · Розділ: Нові технології

Будь-яка мама підтвердить, що дитина може плакати по-різному і кожен окремий вид крику може бути викликаний різними причинами. А щоб виручити тих людей, які ще не навчилися розрізняти такі "сигнали" від дитини, японські дослідники розробили спеціальну комп'ютерну програму, яка проаналізувавши плач дитини, дозволяє встановити, що його викликало - голод, біль чи втома.

Над розробкою програми-аналізатора почуттів та емоцій трудилися спеціалісти з Технологічного інституту Муроран в Хоккайдо. При цьому, за основу були взяті дослідження професора Міцуо Нагамаші, зроблені ще в 70-х роках ХХ століття.

Програма-аналізатор дитячого плачу допоможе встановити, що турбує малюка. Фото взято з сайту gadgetophilia.com
Програма-аналізатор дитячого плачу допоможе встановити, що турбує малюка. Фото взято з сайту gadgetophilia.com

А основною проблемою на шляху до розуміння дитячого плачу було те, що немовля не може сказати, наскільки точно вчені зрозуміли його бажання. Саме цим пояснюються численні невдалі спроби дослідників розшифрувати дитячий плач.

Цього разу, щоб подолати дану перешкоду, науковці звернулися по допомогу до батьків, попередньо провівши статистичний аналіз частоти дитячого плачу і сили крику при цьому. На основі цього була складена класифікація різних типів проявів невдоволення у немовлят.

Після цього, з допомогою батьків немовлят, вчені встановили чіткий зв'язок між певними криками дітей та їх емоційним станом в той момент. Після проведення низки експериментів, фахівці повідомили про те, що їм вдалося досягти стовідсоткового успіху в розшифровці плачу немовлят.

Однак, на даний час бажаючим скористатися розробкою вчених доведеться встановлювати спеціальну програму на комп’ютер, оскільки портативного електронного пристрою для аналізу плачу дітей ще не створено.

Джерело: medkarta.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.