Куріння згубно впливає на інтелект Автор: Lesly · Опубліковано: 26.02.2010 10:01 · Розділ: Краса і здоров'я

Про шкоду, яку завдає тютюнопаління сьогодні говориться чимало. Вже ні для кого не таємниця, що до переліку захворювань, викликаних звичкою "подиміти", входять різні ракові захворювання та інші, на перший погляд менш серйозні, проте, не менш небезпечні хвороби органів дихання, серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту.

А тепер, науковці з медичного центру Тель-Хашомер (Ізраїль), з'ясували, що нікотин здатен згубно впливати і на розумовий розвиток людини. Так, в ході дослідження було встановлено, що коефіцієнт інтелекту (IQ) курців виявився на 7,5 балів нижчим, ніж в учасників, що не мали цієї шкідливої звички. Крім того, чим більше сигарет людина викурює в день, тим нижчий у неї IQ.

Дослідження проводилося на основі тестів, які призовники проходять перед військовою службою. Для вивчення впливу тютюнопаління на інтелект було проаналізовано відповіді 20 тисяч призовників, 28% з яких викурювали хоча б одну сигарету на день, 3% кинули палити і 67% не курили взагалі.

Курцям загрожує не тільки букет із найрізноманітніших захворювань, але й розумова деградація
Курцям загрожує не тільки букет із найрізноманітніших захворювань, але й розумова деградація

Загалом середній рівень IQ серед некурящих склав 101 бал; трохи відставали від них, ті, хто викурювали по сигареті щодня, - вони набрали 98 балів; середній показник тих, хто дозволяли собі викурити більше п'яти сигарет становив 94,9 бала; для тих, хто курить пачку в день коефіцієнт виявився ще нижчим – 90 балів. При цьому, середній рівень інтелекту визначається в межах від 84 до 116 балів.

Варто зазначити, що тільки обговоренням шкоди, яку може завдати організму людини тютюнопаління проблема не вирішиться. Саме тому уряди деяких країн вживають часом навіть радикальних заходів, щоб довести до людей інформацію про можливі наслідки їхніх звичок.

Так, наприклад, в Канаді заборонено використання в назвах сигарет слова "легкі". Це рішення аргументувалося тим, що у покупців складається враження, що такі сигарети не настільки шкідливі, як їхні побратими-важковаговики, однак це не відповідає дійсності.

А уряд США зобов’язав виробників сигарет зазначати на упаковках, які речовини входять до їхньої продукції. Крім того, вони будуть змушені надсилати в державні відомства звіти про проведені дослідження щодо впливу на організм людини речовин, які містяться в сигаретах. На основі цих даних планується розробити норми виробництва тютюнових виробів, що ймовірно призведе до заборони використання деяких речовин або їх сполук. Детальніше про це можна прочитати тут.

Джерело: nzherald.co.nz


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.