Виявлено раніше невідоме полотно Ван Гога Автор: Lesly · Опубліковано: 25.02.2010 16:03 · Розділ: Культура

Голландські мистецтвознавці підтвердили достовірність однієї з найбільш незвичайних робіт Вінсента Ван Гога.

Картина зберігалася в музеї містечка Зволле. Дірк Ханнема, покійний куратор музею стверджував, що в його колекції нараховується сім робіт Вермеєра, а також кілька полотен, що належали пензлю Ван Гога і Рембрандта. Звісно, в той час повірити йому було важко. Однак, сьогодні, чверть століття потому, було встановлено, що він мав рацію, принаймні по відношенню до однієї картини.

За словами експертів полотноМлин
За словами експертів полотноМлин

Луїс ван Тілборг, керівник експертної групи та куратор Музею Ван Гога в Амстердамі, розповідає, що "Млин Блют-Фін" - досить незвичайне полотно для імпресіонізму XIX століття, якому не було властиве зображення великих людських фігур. Однак, грубі мазки з яскравих кольорів цілком відповідають манері Ван Гога 1886 року. Крім того, на картині було виявлено штамп паризького магазина, який не рідко мав честь продавати роботи художника, а також пігменти, присутні на інших його полотнах.

З 1995 року картина "Млин Блют-Фін" стала першою роботою Ван Гога, що пройшла перевірку, і шостою доданою до каталогу творів художника з моменту його опублікування в 1970 році. Загалом, як вважається, пензлю художника належать близько 900 полотен.

Дірк Ханнема придбав картину в 1975 році в Парижі у торговця антикваріатом та творами мистецтва, який не надавав цій роботі великого значення. Мистецтвознавець заплатив за неї 5 тис. голландських гульденів (2 тисячі євро) і відразу ж застрахував на суму, що перевищувала ціну в 16 разів.

Однак, на той момент словам Ханнема не йняли віри, зважаючи на недавню історію з фальшивою роботою Вермеєра, яку він вважав справжньою.

Джерело: all-news.net


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?