Samsung починає випуск 40-нанометрових модулів пам'яті DDR3 об'ємом 8 ГБ для ноутбуків Автор: Andriy · Опубліковано: 25.02.2010 10:21 · Розділ: Нові технології

Південнокорейський напівпровідниковий гігант оголосив про початок серійного випуску за нормами 40 нм перших у галузі мікросхем пам'яті DDR3 щільністю 4 Гбіт зі зниженим енергоспоживанням. За словами Samsung Electronics, ця пам'ять забезпечить істотну економію електроенергії обчислювальних центрів, серверів і високопродуктивних ноутбуків.

Фото взято з сайту ixbt.com
Фото взято з сайту ixbt.com

Сьогодні в серверах зазвичай передбачено по шість гнізд для модулів RDIMM (в розрахунку на одне процесорне гніздо), що відповідає максимальному обсягу 96 ГБ. Модуль з компонентами DDR2 щільністю 1 Гбіт, виготовленими за нормами 60 нм, споживає 210 Вт. Модуль з компонентами DDR3 щільністю 2 Гбіт, виготовленими за нормами 40 нм, споживає 55 Вт, що відповідає економії приблизно 75%. У разі застосування нових мікросхем щільністю 4 Гбіт, споживана потужність зменшується до 36 Вт, що на 83% менше, ніж показник модуля на компонентах DDR2 щільністю 1 Гбіт, виготовлених за нормами 60 нм.

Фото взято з сайту ixbt.com
Фото взято з сайту ixbt.com

Використовуючи мікросхеми DDR3 щільністю 4 Гбіт, можна виготовляти серверні модулі пам'яті об'ємом 32 ГБ, що вдвічі більше, ніж обсяг модулів, що виготовляються із застосуванням компонентів щільністю 2 Гбіт. Це стосується і модулів пам'яті для ноутбуків. Нові мікросхеми дозволять збільшити обсяг модуля SO-DIMM вдвічі, до 8 ГБ.

Почавши з випуску компонентів DDR3 щільністю 4 Гбіт, Samsung планує перевести на 40-нанометрову технологію більш 90% випуску DDR DRAM. Нова пам'ять розрахована на напруги живлення 1,5 і 1,35 В. Вона вже використовується для випуску модулів RDIMM об'ємом 16 і 32 ГБ, і модулів SO-DIMM об'ємом 8 ГБ.

Джерело ixbt.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.