В Ізраїлі виявлено мур, зведений легендарним правителем Соломоном Автор: Lesly · Опубліковано: 25.02.2010 10:54 · Розділ: Цікаві факти

Ізраїльські дослідники повідомили, що їм вдалося виявити стіну, яку звів легендарний цар Соломон. Відкриття було здійснене під час розкопок в Єрусалимі між Храмовою горою і районом Сільван. Знахідка датується кінцем Х століття до нашої ери, періодом, коли на ізраїльському престолі сидів Соломон.

Археологи переконані, що на початку третього розділу Першої книги Царів (Біблія) мова йде саме про це укріплення: "І посвоячився Соломон із фараоном, єгипетським царем, і взяв фараонову дочку, і ввів її до Давидового Міста, ще доки він не закінчив будувати свого дому й храму Господнього, та муру навколо Єрусалиму".

Розкопаний фрагмент стіни Соломона сягає від 6 до 10 метрів у висоту і 70 метрів у довжину. Фото взято з сайту cbsnews.com
Розкопаний фрагмент стіни Соломона сягає від 6 до 10 метрів у висоту і 70 метрів у довжину. Фото взято з сайту cbsnews.com

Розкопаний фрагмент стіни сягає від 6 до 10 метрів у висоту і 70 метрів у довжину. Крім того, виявлено також монументальні ворота і фортечну вежу.

При археологічних роботах на території були виявлені і черепки від глиняних глечиків з клеймами на них. Ці печатки свідчать, що глечики належали цареві, а також ще одному посадовцю, який, на думку вчених, наглядав за діяльністю міських пекарів.

Всього за кілька місяців цього року ізраїльські археологи здійснили кілька важливих відкриттів в Старому Єрусалимі. Зокрема, поблизу яффських воріт розкопано залишки стародавньої головної вулиці міста і водопроводу.

Джерело: cbsnews.com


Інші новини розділу