Про здоров’я травної системи "розповість" ендоскоп-капсула Автор: Lesly · Опубліковано: 25.02.2010 11:56 · Розділ: Медицина

Вчені з Московського інженерно-фізичного інституту (МІФІ) розробили ендоскопічний комплекс з бездротовою відеокамерою. Прилад складається з капсули одноразового використання розмірами 15 × 7 × 7 мм, передавача-зчитувача, що кріпиться на поясі, програмного забезпечення для обробки та аналізу зображень і кишенькового комп'ютера, що дозволяє переглядати отримані зображення в режимі реального часу.

Власне капсула, в яку вмонтовано відеокамеру, замінює традиційний ендоскоп. Новинка дозволяє обстежити весь шлунково-кишковий тракт, включаючи стравохід, шлунок, дванадцятипалу, тонку, товсту і пряму кишки. З допомогою капсули можна виявити захворювання (наприклад, пухлину в тонкій кишці), які важко виявити іншими методами.

Знімок, зроблений відеокамерою міні-ендоскопа. Фото взято з сайту news.a42.ru
Знімок, зроблений відеокамерою міні-ендоскопа. Фото взято з сайту news.a42.ru

Ще однією перевагою розробки дослідників з МІФІ є те, що пацієнту більш не потрібно буде зазнавати незручностей при тривалому і болісному введенні традиційного ендоскопа. Цю малоприємну процедуру замінить мініатюрна капсула з відеокамерою, яка протягом наступних 14 годин посилатиме на передавач-зчитувач зображення. Потім ці дані аналізуються з допомогою комплексу спеціально розроблених програм; при цьому видаляються близько 70% знімків, які повторюються, а також виявляються області з можливими патологіями. Комп’ютер видає попередній діагноз, який повинен підтвердити лікар, проаналізувавши відібрані знімки.

Клінічні випробування ендоскопічного капсульного комплексу вже практично завершені.

Аналоги російській розробці існують в Японії та Ізраїлі, однак схожа за розмірами капсула випускається тільки в Японії і лише для внутрішнього ринку. Крім того, як зазначають розробники, характеристики японського та ізраїльського пристроїв значно поступаються російському, оскільки вони не оснащені програмним забезпеченням для аналізу та обробки отриманих даних і це доводиться робити лікарю-ендоскопісту.

Більш того, як повідомляється у віснику "Наука і життя" дослідники з МІФІ працюють над розробкою капсули-ендоскопа другого покоління, яка буде відрізнятися від своєї попередниці не тільки поліпшеними параметрами, але й новими функціями, наприклад, здатністю брати зразки тканин для проведення біопсії.

Джерело: news.a42.ru


Інші новини розділу