Виведено мишей, що реагують на людські інфекції Автор: Lesly · Опубліковано: 25.02.2010 09:51 · Розділ: Наука

Американським генетикам вдалося вивести лабораторних мишей, печінка яких з точки зору хімії та біології на 100 відсотків відповідає людській. Мишача печінка, розповідають дослідники, повністю сприйнятлива до людських інфекцій та аналогічно реагує на лікарські препарати.

Медики стверджують, що генетично модифіковані миші відкривають нові горизонти для проведення досліджень і тестів, які раніше можна було провести тільки на людях, в результаті чого часто спостерігалися негативні, а іноді навіть, летальні наслідки.

Найбільшою проблемою для науковців було те, що більшість інфекційних захворювань є унікальними для кожного окремого виду. Іншими словами, збудники цих захворювань пристосувалися, щоб вражати певні організми і не здатні атакувати інших. Наприклад, тільки люди і шимпанзе схильні до гепатитів B і С, що суттєво ускладнює випробування нових препаратів на реальних біологічних зразках.

Клітини людської печінки під мікроскопом. Фото взято з сайту unm.edu
Клітини людської печінки під мікроскопом. Фото взято з сайту unm.edu

Щоб уникнути цих проблем, вчені часто вирощували клітини в пробірці і проводили над ними експерименти, але у випадку з клітинами печінки (гепатоцитами) цей метод не спрацьовує. "Гепатоцити людей майже неможливо змусити працювати, якщо вони не були вирощені і не підтримуються в природному середовищі", - розповідає дослідник Індер Верма, професор лабораторії генетики при інституті Солк в Каліфорнії (США).

Провівши серію експериментів, вчені замінили мишачі гепатоцити людськими, створивши таких собі мишей-мутантів. Їхня печінка з допомогою генних маніпуляцій здатна імітувати реакцію на подразники людської печінки. При цьому, печінка мишей піддалася майже повній трансформації. Зокрема, хімічний склад печінки звичайних мишей і мишей-мутантів відрізняється на 95%, свідчать результати дослідження.

В результаті вченим вдалося досягти головної мети - нова печінка виявилася сприйнятливою до гепатиту В і С, а також почала реагувати на ліки, призначені для людей "по-людськи".

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.