Вчені знайшли останки нового зауропода Автор: Lesly · Опубліковано: 24.02.2010 17:46 · Розділ: Наука

Американським палеонтологам вдалося виявити останки раніше невідомого представника зауроподових динозаврів на території Національного пам'ятника природи «Динозаври», що розташовується на кордоні штатів Колорадо і Юта (США).

Реконструкція голови A. Mcintoshi. Фото взято з сайту compulenta.ru
Реконструкція голови A. Mcintoshi. Фото взято з сайту compulenta.ru

Новий вид, останки якого було вилучено з породи віком понад 100 мільйонів років, отримав наукову назву Abydosaurus mcintoshi. Дослідникам пощастило знайти одразу чотири черепа представників цього виду, причому два з них були гарно збережені. Треба сказати, що спеціалістам відомі черепи лише восьми з більш ніж 120 видів зауроподів. Всі виявлені скам’янілості A. mcintoshi належать молодим особинам, які, за попередніми оцінками, досягали 7,6 метра в довжину.

Виявлені черепи характеризуються досить простою будовою, що вчені пояснюють їх порівняно малими розмірами: у зауроподів вони становлять лише одну двохсоту частину від загального об'єму тіла.

Брукс Брітс демонструє виявлений череп A. Mcintoshi. Фото взято з сайту compulenta.ru
Брукс Брітс демонструє виявлений череп A. Mcintoshi. Фото взято з сайту compulenta.ru

При аналізі генетичного матеріалу кісток було встановлено, що найближчим родичем A. mcintoshi був брахіозавр, що ходив по землі на 45 мільйонів років раніше.

Скориставшись нагодою, дослідники ретельно вивчили зуби виявленого динозавра. "Вони дуже маленькі та досягають усього сантиметра в діаметрі, - розповідає учасник дослідження Брукс Брітс з Університету Брігама Янга. - Втім, у зауроподів, що дожили до крейдяного періоду спостерігалася загальна тенденція до зменшення розмірів зубів. Для юрського періоду були характерні різні розміри, але з часом у всіх динозаврів з'являються подібні дрібні зуби, що нагадують олівці. Ймовірно, це дозволяло довше зберігати емаль".

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.