НАСА запускає інтернет-проект, присвячений проблемам глобального потепління Автор: Lesly · Опубліковано: 24.02.2010 16:53 · Розділ: Екологія

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (або більш звично, НАСА) запустило новий інтернет-проект, повністю присвячений проблемам глобальної зміни клімату на планеті.

На переконання розробників, їхній сайт допоможе людям краще зрозуміти причини і можливі наслідки кліматичних змін для нашої планети. Тут будуть розміщуватися унікальні статті, відеоматеріали, візуальні дані, космічні знімки та інтерактивні програми з цієї тематики.

НАСА займеться роз’ясненням проблем глобального потепління. Фото взято з сайту nasa.gov
НАСА займеться роз’ясненням проблем глобального потепління. Фото взято з сайту nasa.gov

Крім того, тут розміщуватимуться матеріали, що стосуються вивчення останніх змін арктичної зими, які зачепили територію США, Європи та Азії, а також інформація про те, як кліматичне явище Ель-Ніньо (різке підвищення температури поверхневого шару води на сході Тихого океану на 5-9 °C), внаслідок якого в сезон дощів практично не випало опадів, та інші атмосферні феномени можуть вплинути на глобальну температуру в 2010 році і в майбутньому. А відеоматеріали, розміщені на сайті стануть в пригоді вченим, які намагаються з’ясувати, що відбувається на планеті, забезпечуючи можливість відслідковувати роботу супутників моніторингу зміни клімату.

Сьогодні, після скандалів з фальсифікацією даних про підвищення середньорічних температур, більшість вчених вже не вірять у глобальне потепління. А підвищення температури, яке не можливо не помітити, пояснюють природними циклами "життя" планети, що включає як періоди похолодання, так і періоди потепління.

Зокрема, канадські вчені пов’язали зміни клімату Землі з яскравістю Сонця. За їхніми даними, температура на нашій планеті залежить від так званого циклу Швабе – одинадцятирічного періоду змін сонячної активності. Згідно з цією теорією, до 2020 року почнеться найслабкіший за останні два століття "цикл Швабе", що приведе до незвичайного похолодання на Землі.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу