25% зоряних скупчень Чумацького Шляху зародилися за межами нашої галактики Автор: Lesly · Опубліковано: 24.02.2010 16:09 · Розділ: Наука

Учені з Австралії та Канади вивчали співвідношення вмісту металів та газів (так звану металічність) у 93 кульових зоряних скупчення нашої галактики і встановили, що багато з них, цілком ймовірно зароджувалися за межами нашої галактики.

Про ймовірне походження зірок вчені судили опираючись на дані про вік та металічність космічних об’єктів. Загалом було проаналізовано близько 60 відсотків від відомої кількості кульових зоряних скупчень Чумацького Шляху.

Зоряне скупчення M80, отримане орбітальним телескопомХаббл. Фото взято з сайту wikipedia.org
Зоряне скупчення M80, отримане орбітальним телескопомХаббл. Фото взято з сайту wikipedia.org

В ході дослідження було встановлено, що більша частина порівняно молодих скупчень колись належала двом сусіднім карликовим галактикам. Так, походження дев'яти об'єктів дослідники пов'язали з карликовою еліптичною галактикою в сузір’ї Стрільця, ще сім - з галактикою в сузір’ї Великого пса. Проте, це відкриття не стало великою несподіванкою для астрономів.

Крім 16 згаданих зоряних скупчень в чумацькому шляху є ще низка об’єктів, з досить високою, як на свій вік, металічністю. "Це свідчить про те, що Чумацький Шлях увібрав в себе зірки з більшого числа карликових галактик, ніж вважалося раніше", - пояснює один з дослідників Дункан Форбс з Технологічного університету Суінберна (Австралія).

За підрахунками вчених, у процесі еволюції Чумацький Шлях "захопив" від 27 до 47 кульових зоряних скупчень, які раніше належали 6-8 різним карликовим галактикам. Це становить близько 25 відсотків від загальної кількості об'єктів такого типу, виявлених у межах нашої галактики.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.