Виникнення ураганів можна передбачити Автор: Lesly · Опубліковано: 24.02.2010 15:11 · Розділ: Наука

Американський фізик розробив математичну модель, за якою можна визначити частоту та місце утворення ураганів.

Ураганами прийнято називати величезні атмосферні вихори, що утворяться в тропічних широтах та володіють руйнівною силою. Зазвичай для позначення вихорів, що сформувалися на Далекому Сході і в Південно-Східній Азії, використовують термін тайфун. До теперішнього часу вчені сперечаються про причини утворення ураганів, хоча всі погоджуються, що вирішальними в цьому є два фактори: температура океанічної води і широта.

Математична модель не тільки дозволила зрозуміти причини виникнення ураганів, але й дозволить прогнозувати їх виникнення. Фото взято з сайту freakyweather.com
Математична модель не тільки дозволила зрозуміти причини виникнення ураганів, але й дозволить прогнозувати їх виникнення. Фото взято з сайту freakyweather.com

Однак, американський дослідник вважає, що причинами утворення таких природних явищ є тільки ці два фактори, іншими словами, вони не є основними серед багатьох інших, а єдиними. Так, розроблена ним математична модель, враховує тільки ці два параметри. При цьому, розраховані з її допомогою дати виникнення ураганів демонструють чудове співпадіння з реальними даними спостережень за період з 1960 по 2007 роки.

Крім того, вона дала можливість пояснити, чому в останні роки кількість ураганів, що формуються в Атлантичному океані збільшилася, тоді як кількість аналогічних природних явищ тихоокеанського походження залишилася практично незмінною. Раніше вчені не могли пояснити цей феномен.

Запропонованій моделі ще доведеться пройти ретельну перевірку на достовірність передбачень, і якщо вона виявиться правильною, це дасть науковцям можливість прогнозувати частоту виникнення ураганів в умовах змін клімату. Сам винахідник моделі стверджує, що за його розрахунками, підвищення середньорічної температури всього на два градуси за Цельсієм призведе до збільшення частоти ураганів в 11 разів.

Кілька років тому інша група дослідників, що займалася вивченням цих руйнівних явищ природи, прийшла до висновку, що збільшення середньорічної температури всього на один градус спровокує збільшення частоти виникнення ураганів на 31 відсоток.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.