Звірі, які живуть у безпечних умовах, можуть похвалитися більшою тривалістю життя Автор: Lesly · Опубліковано: 24.02.2010 13:53 · Розділ: Природа

Тварини, що населяють дерева, живуть приблизно вдвічі довше, ніж їхні родичі, які мешкають в більш небезпечних місцях, повідомили дослідники в статті, опублікований на сторінках електронного вісника Proceedings of the National Academy of Sciences.

До таких висновків науковці прийшли проаналізувавши тривалість життя 776 видів ссавців. Основним результатом масштабного дослідження стало виявлення закономірності, яка свідчить про те, що жителі дерев насолоджуються життям вдвічі довше за своїх побратимів, що віддають перевагу наземному способу життя.

Про те, що на деревах безпечніше, знають не тільки люди. Фото взято з сайту nationalgeographic.com
Про те, що на деревах безпечніше, знають не тільки люди. Фото взято з сайту nationalgeographic.com

Це правило працювало навіть у випадку, якщо ссавці, які населяли дерева, досягали значно менших розмірів ніж їхня "більш приземлена" родина. Хоча відомо, що більші звірі живуть довше за своїх дрібних побратимів.

Тут треба додати, що біологи давно припускали, що, оскільки люди, які проживають в кращих умовах, можуть похвалитися більшою тривалістю життя, то аналогічна закономірність повинна працювати і для звірів. А дане дослідження підкріпило цю гіпотезу науковими фактами, зважаючи на те, що життя на деревах значно безпечніше ніж на землі.

Нещодавно фахівці намагалися з’ясувати, які тварини зможуть якнайкраще пристосуватися до кліматичних змін, таких як глобальне потепління (в реальності якого більшість вчених тепер сумніваються). За їхніми спостереженнями, найкращу здатність пристосовуватися до нових умов продемонстрували істоти з короткою тривалістю життєвого циклу.

Джерело: rtkorr.com


Інші новини розділу