Звичка спати вдень покращує розумові здібності Автор: Lesly · Опубліковано: 24.02.2010 10:05 · Розділ: Краса і здоров'я

Науковці з Каліфорнійського університету (США) стверджують, що денний сон покращує можливості головного мозку та сприяє кращому засвоєнню нової інформації.

Подібні висновки вчені зробили, опираючись на результати низки тестів, під час яких добровольцям рекомендували влаштовувати собі 90-хвилинну перерву на денний сон. Як з’ясувалося пізніше, пізнавальні можливості цих людей були значно вищими, ніж у тих, хто не має звички спати вдень.

Сон сприяє кращому засвоєнню інформації. Фото взято з сайту binghamton.edu
Сон сприяє кращому засвоєнню інформації. Фото взято з сайту binghamton.edu

Крім того, було встановлено, що як нічний сон, так і денний мають швидкі та повільні фази, однак вдень вони значно коротші. Треба сказати, що в моменти переходу людини з повільної фази до швидкої, її мозок переносить інформацію, отриману за останні кілька годин, у спеціальний відділ мозку - гіпокамп, призначений для довготривалого зберігання даних.

Керівник дослідження, доктор Метью Уокер порівнює процеси, що відбуваються в головному мозку під час сну з очищенням електронної поштової скриньки: коли "папка вхідних повідомлень" мозку переповнена інформацією, отриманою за день, сон виконує функцію впорядкування даних і очищення мозку. "Тривале пильнування не тільки згубно позначається на роботі м'язової і серцево-судинної системи, але і знижує нервово-когнітивні здібності", - додав він.

А раніше було встановлено, що денний сон позитивно впливає і на здоров’я людини. Так, європейські кардіологи встановили, що денний відпочинок позитивно впливає на роботу серця, істотно знижуючи ризики виникнення інфаркту у чоловіків. Науці відомо і те, що додаткова година сну вдень суттєво покращує пам'ять.

Джерело: cybersecurity.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.