Складено перелік найбільш дорогих медичних препаратів Автор: Lesly · Опубліковано: 23.02.2010 16:53 · Розділ: Медицина

Популярний американський журнал Forbes опублікував вартість курсу лікування деякими рідкісними фармацевтичними препаратами, що обходиться хворим в сотні тисяч доларів на рік.

Так, найдорожчим медичним препаратом в світі визнано препарат "Соліріс" (Soliris), виробником якого є компанія Alexion Pharmaceutical. Річний курс лікування цим диво-препаратом коштує 409,5 тисячі доларів. Соліріс призначають тим, хто страждає таким унікальним розладом імунної системи як нічна гемоглобінурія, що проявляється руйнуванням червоних кров’яних тілець під час сну. Це досить нова розробка фармацевтів, що поступила в продаж тільки два роки тому.

Від продажу рідкісних медичних препаратів фармація щороку отримує багатомільйонні доходи. Фото взято з сайту www-edc.eng.cam.ac.uk
Від продажу рідкісних медичних препаратів фармація щороку отримує багатомільйонні доходи. Фото взято з сайту www-edc.eng.cam.ac.uk

Розладом імунної системи, при якому назначають Соліріс, у США страждають 8 тисяч чоловік. За 2009 рік від продажів цього препарату фармація отримала майже 300 мільйонів доларів.

Тут варто зазначити, що чим рідкіснішим є захворювання, тим дорожчим буде препарат для його лікування. Наприклад у США нараховується всього 500 чоловік, які страждають важким генетичним захворюванням, відомим як синдром Хантера, що характеризується дефіцитом ферментів, які регулюють виведення токсинів з організму. В результаті, в організмі хворих накопичується велика кількість небезпечних речовин, які поступово отруюють організм. Розроблені для цих пацієнтів ліки Ілепрейз (Elaprase) коштують 375 тисяч доларів на рік. Реалізація препарату у минулому році принесла компанії-розробнику Shire Pharmaceuticals 353 млн. доларів.

Ще один рідкісний препарат - Неглейзим (Naglazyme) від компанії BioMarin Pharmaceuticals. Він застосовується при рідкісних розладах процесів обміну речовин і обходиться пацієнтам в 365 тисяч доларів на рік.

Загалом до переліку найбільш дорогих препаратів увійшли дев'ять найменувань, річний курс лікування якими коштує понад 200 тисяч доларів.

Джерело: korrespondent.net


Інші новини розділу