Найбільше в Україні шоколадне яйце продали за 3600 гривень Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.04.2009 10:36 · Розділ: Цікаві факти

В Ужгороді виготовили і продали за 3 тис. 600 гривень найбільше в Україні шоколадне яйце. Диво, заввишки 1 метр і вагою 30 кілограмів виготовив відомий ужгородський кондитер Валентин Штефаньо. Він використовував для створення свого нового шедевра 30 кілограмів чорного і білого шоколаду. "Для виготовлення окремих деталей я замовляв спеціальні пластикові полікарбонатові форми. Їх мені ще в минулому році прислали з Італії" - уточнив кондитер.

Яйце усередині порожнє, воно складається з двох шоколадних частин, склеєних між собою. По словах Валентина, ця ідея у нього виникла давно, а ось прикраси для унікальної писанки "підглянув" в одному французькому журналі. "У журналі, з шоколадного дерева відкривалися декілька скриньок. Це було дуже гарно. Тому я зараз використав цю ідею: "посадив" на яйце три неначе дерев'яні скриньки. Кожна повна маленьких яєць білого, золотого і бронзового кольору. Це – символ Пасхи", - розповів кондитер.

Фото взято з сайту korrespondent.ne
Фото взято з сайту korrespondent.ne

Він також повідомив, що працював над створенням творіння два дні. Унікальний шоколадний шедевр виставили в одному з найбільших супермаркетів Ужгороду. Яйце купили 13 квітня за ціною 3 тис. 600 гривень. "Гроші я витрачу на закупівлю ще більшої партії шоколаду, щоб виготовити наступного року ще більше яйце", - сказав Штефаньо.

Шоколадну писанку купив Київський Український дім в якому незабаром відкривається Всеукраїнська виставка представника Книги рекордів Гіннеса. Як повідомлялося, Штефаньо до минулих новорічних свят створив ялинку з шоколаду. Її висота досягала 1 метра, а важило солодке творіння 10 кг. Гілочками в ялинки були 30 маленьких шоколадних Ейфелевих веж.

У 2008 році Штефаньо взяв участь в чемпіонаті світу серед кондитерів в Парижі і зайняв четверте місце. У 2006 році кулінар подарував своїй нареченій весільне плаття із заварних булочок. На його виготовлення у майстра пішло два місяці роботи і 1,5 тисяч булочок. Плаття важило 10 кг.

Джерело korrespondent.net


Інші новини розділу