Через 10 років найбільшою загрозою для людства стане … електронне сміття Автор: Lesly · Опубліковано: 23.02.2010 09:59 · Розділ: Екологія

Протягом наступного десятиліття світ зустрінеться із різким зростанням кількості побутових відходів внаслідок збільшення продажів побутових пристроїв, попереджають вчені. Якщо світове співтовариство не розробить жодних глобальних стратегій для утилізації викинутих телевізорів, мобільних телефонів і комп'ютерів, то зовсім скоро ця проблема становитиме чи не найбільшу загрозу для життя і здоров’я людства.

Ризики для довкілля та здоров’я людей особливо великі в країнах, що розвиваються, на території яких вже зараз відводяться землі для високотехнологічного сміття з багатих країн, повідомляється в доповіді вчених, які аналізували Екологічну програму ООН (UNEP).

Дослідники застерігають, що електронне сміття може викликати справжню екологічну катастрофу. Фото взято з сайту ban.org
Дослідники застерігають, що електронне сміття може викликати справжню екологічну катастрофу. Фото взято з сайту ban.org

Електронне сміття накопичується по всьому світу зі швидкістю, що сягає 40 млн. тон на рік, говориться в доповіді. При цьому, найбільшими "виробниками" електронного сміття є Сполучені Штати, на долю яких припадає 3,3 млн. тон сміття, та Китай, "внесок" якого складає 2,6 млн. тон електронних відходів на рік.

В свою чергу, виконавчий директор UNEP Ахім Штайнер вважає, що світ був погано підготовлений до вирішення питання про утилізацію зростаючої кількості викинутих електронних гаджетів. "Сьогодні світ зіткнувся з хвилею електронних відходів, що в найближчому майбутньому обернеться проти нас; особливо це стосується найменш розвинених країн, які можуть стати місцем захоронення цього сміття", - сказав він.

Штайнер розповів, що деякі американські та європейські організації відправляють в Африку зламані комп’ютери, декларуючи їх як гуманітарну допомогу. Насправді ж ці гаджети утворюють величезні звалища поруч із міськими нетрями, стаючи потенційною небезпекою для людей.

Крім того, фахівці розрахували, що кількість електронного сміття в Китаї до 2020 року збільшиться вчетверо, порівняно із показниками 2007 року. Не менш загрозлива ситуація чекає й Індію, де до 2020 року втричі збільшиться кількість викинутих старих холодильників, у яких містяться небезпечні хлорфторвуглецеві і гідрохлорфторвуглецеві гази.

Більш того, очікується, що стрімкому зростанню електронних відходів в останні роки сприятиме швидкий розвиток та здешевлення телекомунікаційних пристроїв, таких як телефони, пейджери і смартфони.

Джерело: aol.co.uk


Інші новини розділу