Грузію пропонують поділити на штати Автор: Lesly · Опубліковано: 22.02.2010 18:17 · Розділ: Події у світі

До грузинської комісії щодо конституційної реформи надійшла пропозиція змінити адміністративний устрій Грузії. Зокрема, було запропоновано поділити країну на штати. Повідомлення про це з’явилося у виданні "Грузія Online".

З такою ініціативою виступив Інститут свободи Грузії - організація, яку називали штаб-квартирою "революції троянд" 2003 року. Крім того, цю організацію пов’язують з правлячою партією "Єдиний національний рух", лідером якої є президент країни Михаїл Саакашвілі.

Поправка, запропонованаІнститутом
Поправка, запропонованаІнститутом

На даний час відомо, що поправка, запропонована "Інститутом свободи", передбачає створення сенату, де будуть засідати представники від штатів (зараз в Грузії діє однопалатний парламент, до якого половина депутатів обирається за партійними списками, а інша половина - по одномандатних округах).

Однак, чим конкретно нові адміністративні одиниці - штати - будуть відрізнятися від існуючих, не уточнюється. За діючої системи, Грузія поділена на краї, що у свою чергу поділяються на муніципалітети, а також включає в себе автономну республіку Аджарія і де-юре автономну республіку Абхазія, яка в 1992 році проголосила незалежність від Грузії.

Джерело: rusnovosti.ru


Інші новини розділу