У Великобританії з’явився музей пилососів Автор: Lesly · Опубліковано: 22.02.2010 13:19 · Розділ: Події у світі

У британському місті Іствуд відкрився перший в країні музей пилососів. Ініціатором заснування такого музею став тридцятилітній Джеймс Браун, який присвятив пилососам більше двох десятків років свого життя.

Захоплення пилососами у Брауна виникло ще в дитинстві. У восьмирічному віці йому вдалося відремонтував перший пилосос, знайдений на звалищі, а до 13 років в колекції Джеймса Брауна було вже тридцять таких приладів.

Після закінчення навчання він влаштувався на роботу в місцевий громадський клуб, однак низька зарплата не давала можливості витрачати гроші на хобі. Згодом британець розпочав власну справу, відкривши магазин-майстерню, де ремонтує та можна купити пилосос зелмер.

У Великобританії перші електричні пилососи з'явилися на початку минулого століття. Фото взято з сайту 137.com
У Великобританії перші електричні пилососи з'явилися на початку минулого століття. Фото взято з сайту 137.com

Відкриття музею стало реальністю, коли Джеймс отримав з фонду королівської сім'ї гроші на втілення своєї мрії. Експонати – найрізноманітніші пилососи – виставлені в приміщенні при майстерні, і всі вони, треба зазначити, перебувають у робочому стані. Публіці не демонструються з міркувань безпеки лише кілька найцінніших пилососів.

На сьогоднішній день колекція Брауна нараховує 126 пилососів як європейських, так і американських виробників. Є тут і прилади з 30-х років минулого століття. Зокрема, у музеї можна побачити Singer R1 1936 року випуску.

Щодня незвичайний музей відвідують десятки людей, а ініціатор його відкриття стверджує, що не очікував такого інтересу до свого захоплення з боку публіки.

Пристрої для вакуумного чищення килимів були запатентовані в США в другій половині 19 століття, а вже на початку минулого століття перші електричні пилососи з'явилися у Великобританії.
До 1910 року вага більшості таких домашніх помічників перевищувала 20 кілограмів.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу