У Польщі вишивають "Грюнвальдську битву" Автор: Lesly · Опубліковано: 22.02.2010 10:01 · Розділ: Культура

Як повідомляють представники прес-бюро управління Лодзинського воєводства (центральна Польща) близько 30 польських майстринь вручну вишивають картину "Грюнвальдська битва". Роботу вишивальниць буде приурочено до 600-річчя битви під Грюнвальдом.

Вишиванка буде точною копією твору відомого польського художника Яна Матейка, розмір якого становить 4 на 10 метрів. На даному етапі, картину розділено на 40 частин, що облегшить роботу над нею. Раніше, щоб майстрині могли відтворити дрібні елементи твору, шедевр пройшов комп’ютерну обробку. Наприкінці всі сорок елементів будуть з'єднані в єдине ціле.

Над створеннямГрюнвальдської
Над створеннямГрюнвальдської

Не виключено, що презентація вишитої "Грюнвальдської битви" відбудеться 15 липня 2010 в ході святкування 600-річчя перемоги союзних військ Королівства Польського і Великого князівства Литовського над Тевтонським орденом. Святкування матиме державний характер. Планується, що в заході приймуть участь не тільки офіційні особи Польщі, але й високопосадовці із сусідніх держав.

В майбутньому, вишита "Грюнвальдська битва" стане частиною постійної експозиції Лодзинського музею ткацької майстерності. Ініціатори проекту не виключають можливість того, що робота місцевих майстринь претендуватиме на внесення до Книги рекордів Гінеса як найбільша у світі вишита картина.

Картина "Грюнвальдська битва" належить пензлю видатного живописця, який пройшов обучение в польше, після якогозалишився тут проживати. Це автор батальних та історичних полотен Ян Матейка (1838-1893 рр.). Картина була написана в 1878 році. А над її створенням митець працював шість років.

В ході Першої світової війни картина була перевезена до Москви з побоювань, що буде знищена німецькими військами. До Польщі полотно повернулося в 20-і роки минулого століття. Під час Другої світової війни гітлерівці, які шанували розгромлений Тевтонський орден, вважали справою честі знищення "Грюнвальдської битви". Протягом кількох років вони розшукували картину. Однак польські патріоти переховували шедевр у глухому селі біля Любліна до самого звільнення країни.

Джерело: belta.by


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?