Британський мільйонер перепливе Тихий океан на вітрильнику з пляшок Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.04.2009 17:17 · Розділ: Цікаві факти

Девід Ротшильд із знаменитої міжнародної банкірської династії (Rothschild family) разом зі своїми однодумцями 28 квітня планують відправитись в океанське плавання на вітрильнику з пластикових пляшок.

Британський бізнесмен Девід де Ротшильд (David de Rothshild) став популярним в колах захисників природи завдяки тому, що витрачав (і продовжує витрачати) своє чимале багатство на пропаганду екологічно правильного способу життя, захист природи та інші проекти. За допомогою нового вітрильника з пластикових пляшок, шукач пригод і захисник довкілля, а також його команда, учених, моряків, художників і просто друзів мають намір стартувати в незвичайну подорож. Вони запланували пройти 10 500 морських миль від Сан-Франциско до Сіднея.

Фото взято з сайту korrespondent.net
Фото взято з сайту korrespondent.net

Екологічне судно назване Plastiki (калька на назву легендарного флоту Kon-tiki). Воно побудоване з 12 тисяч пластикових пляшок. Перегородки в його каюті виконані з вторинного поліетилену, а два вітряки і сонячні батареї заряджатимуть акумулятор, який буде живити супутникову навігацію, телефон, а також бортовий лептоп.

"Це пластикове сміття вбиває величезне число риб і морських птахів", - відзначає Ротшильд. Мета його плавання - звернути увагу суспільства на цю проблему. До того ж, учасники експедиції мають намір брати проби води, а також проводити фото- і відеозапис в районах так званого пластикового лиха. Plastiki відправиться в подорож без супроводу.

Джерело korrespondent.net


Інші новини розділу