Археологи виявили огорожу, що захищала оспіване Вергілієм дерево Автор: Lesly · Опубліковано: 20.02.2010 14:37 · Розділ: Цікаві факти

Італійські археологи на чолі з професором Філіппо Коареллі з університету Перуджі повідомили, що виявили в Італії місце, де в давнину росло легендарне дерево (дуб або кипарис), яке було центром стародавнього культу. За давньоримськими міфами, саме з цього дерева троянський герой Еней зірвав золоту гілку, з якою відправився в подорож по загробному світу.

Група Коареллі проводила розкопки в знаменитому святилищі Діани Немійскої, що знаходилося неподалік від давнього озера вулканічного походження на 30 км південніше Риму. Посеред святилища було виявлено кам’яну огорожу, схожу на ті, що зводилися в античних храмах і оберігали священні дерева. Знайдена там же кераміка дозволяє датувати огорожу XIII-XII століттями до н.е.

Легенда про знамените дерево, описане в Енеїді, надихнула геніального британського живописця Вільяма Тернера на створення картиниЗолота
Легенда про знамените дерево, описане в Енеїді, надихнула геніального британського живописця Вільяма Тернера на створення картиниЗолота

Дослідники припускають, що їм вдалося виявити місце, де росло знамените дерево, описане в Енеїді. Згідно з поемою Вергілія, на дереві росла гілка із золотими листям. Еней, відправляючись в подорож у підземне царство, зірвав її, щоб піднести в дар цариці підземного світу Прозерпіні. Ця гілка послужила йому перепусткою у потойбічний світ, де він зустрівся зі своїм покійним батьком Анхізом, який провіщував сину велике майбутнє.

В іншій легенді мовиться про те, що золота гілка символізувала царську владу. І будь-яка людина, яка зірве цю гілку, нехай навіть раб-утікач, могла кинути виклик царю і перемігши його, по праву могла зайняти престол.

Ця легенда надихнула геніального британського живописця Вільяма Тернера на створення картини "Золота гілка", що зараз зберігається в лондонській галереї Тейт.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу