Затверджено офіційну назву 112 хімічного елемента Автор: Lesly · Опубліковано: 20.02.2010 13:34 · Розділ: Наука

Як повідомляють інформагентства, Міжнародний союз чистої та прикладної хімії (IUPAC) затвердив, запропоновану в липні 2009 року співробітники німецького Інституту важких іонів в Дармштадті, офіційну назву для 112-го елемента таблиці Менделєєва - коперніцій (Copernicium).

За словами представників IUPAC, новий елемент було названо на честь видатного німецького та польського вченого Миколи Коперніка. Саме Коперніку належить загальноприйнята сьогодні теорія геліоцентричної побудови сонячної системи. Іншими словами, він відкрив, що Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки, як вважалося до того часу.

Всі елементи, важчі урану, не зустрічаються в природі. Для їх отримання використовуються прискорювачі елементарних частинок. Фото взято з сайту svr23.sitecube.com
Всі елементи, важчі урану, не зустрічаються в природі. Для їх отримання використовуються прискорювачі елементарних частинок. Фото взято з сайту svr23.sitecube.com

Коперніцій - найважчий з офіційно визнаних елементів. Він був вперше синтезований в лютому 1996 року на прискорювачі важких іонів в Інституті важких іонів в Дармштадті. До теперішнього часу 112-й елемент називали унунбієм (від латинського Ununbium, що в перекладі означає "сто дванадцятий"), або ека-ртуттю (оскільки речовина має сріблясте як у ртуті забарвлення, але менш в’язка).

Варто зазначити, що всі елементи, котрі важчі 92-го, урану, не зустрічаються в природі. Для їх отримання використовуються прискорювачі елементарних частинок.

Загалом, фізики з німецького Інституту важких іонів вже не вперше обирають назви для хімічних елементів - завдяки їм у таблиці Менделєєва з'явилися борій, гассій, мейтнерій, дармштадтій та рентгеній.

Джерело: belta.by


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.