Повернення легенди: об'єктив Cosina Voigtländer Apo-Lanthar 90mm SL II Автор: Andriy · Опубліковано: 19.02.2010 15:09 · Розділ: Техніка

Японський виробник Cosina, якому зараз належить легендарна марка Voigtländer, випустив нову версію об'єктиву з фокусною відстанню 90 мм і малою дистанцією фокусування.

Apo-Lanthar 90mm F3.5 SL. Фото взято з сайту ixbt.com
Apo-Lanthar 90mm F3.5 SL. Фото взято з сайту ixbt.com

Об'єктив з ручним фокусуванням Apo-Lanthar 90mm F3.5 SL II багато чого успадкував від свого попередника під назвою Apo-Lanthar 90mm F3.5 SL, на жаль для багатьох фотолюбителів, знятого з виробництва. Зокрема, в оптичну схему з шести елементів у п'яти групах, як і раніше, входить апохромат, що зменшує хроматичні аберації. При цьому нова конструкція стала компактнішою і зовні помітно відрізняється від старої, що добре видно на ілюстраціях.

Фото взято з сайту ixbt.com
Фото взято з сайту ixbt.com

Мінімальна дистанція фокусування становить 50 см. При цьому максимальне збільшення рівне 1:3,5. Установка додаткової лінзи зменшує дистанцію фокусування до 32 см, одночасно збільшуючи максимальне збільшення до 1:1,8. Знімків, зроблених новим об'єктивом, поки відшукати не вдалося, але наявність дев’ятипелюсткової діафрагми дозволяє сподіватися на чудове боке, що стало візитною карткою оригінального 90-міліметрового об'єктиву Voigtländer. Мінімальне та максимальне значення діафрагми рівні f/3,5 і f/22 відповідно. Об'єктив передбачає встановлення фільтрів діаметром 52. Діаметр самого об'єктива в найтовстішій частині дорівнює 63 мм, довжина - 48,2 мм, а вага - 320 г (дані наведені для модифікації Nikon AI-S).

Об'єктив буде доступний у варіантах, розрахованих на спільне використання з дзеркальними камерами Canon, Nikon і Pentax. Варіант з байонетом Canon EF буде коштувати приблизно $645, варіанти з байонетом Nikon F (AI-S) і Pentax KA буде коштувати приблизно $610. Поява на японському ринку очікується в березні.

Джерело ixbt.com


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.