Астрономи виявили наймолодшу планету за межами нашої сонячної системи Автор: Lesly · Опубліковано: 19.02.2010 15:36 · Розділ: Наука

Астрономи з Хертфордширського університету виявили наймолодшу з відомих на даний момент екзопланету. Висновки спостережень за небесним тілом опубліковано в науковому віснику Astronomy and Astrophysics.

За даними науковців, вік нововідкритої планети, яку позначають BD 20 1790b становить близько 35 мільйонів років, що майже втричі менше віку попереднього рекордсмена. Цікаво зазначити, що Землі приблизно 4,5 мільярда років.

Екзопланета BD 20 1790b очима художника. Фото взято з сайту sciencedaily.com
Екзопланета BD 20 1790b очима художника. Фото взято з сайту sciencedaily.com

Екзопланета BD 20 1790b віддалена від нашої сонячної системи на 85 світлових років, а її маса сягає близько 6 юпітеріанських. Небесне тіло обертається навколо своєї зірки на відстані, що приблизно відповідає відстані від Сонця до Меркурія. Вчені повідомляють, що вік зірки, навколо якої обертається планета, становить приблизно 35-80 мільйонів років. По мірках всесвіту це дуже мало.

Треба зазначити, що раніше фахівці виявляли екзопланети біля світил, яким не менше мільярда років. Це пов’язано з тим, що молоді зірки дуже активні - на них відбуваються спалахи і з'являються плями. Всі ці процеси суттєво позначаються на випромінюванні зірки і ускладнюють реєстрацію екзопланет. За словами вчених, в даному випадку їм вдалося "очистити" отримані дані від перешкод, що привносяться активністю зірки.

А зовсім недавно астрономам вперше вдалося отримати спектр відбитого випромінювання екзопланети HR 8799с. Володіючи цими даними, дослідники можуть робити висновки про склад екзопланети.

Джерело: onair.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.