Дослідники відкрили 1,3 мільйона нових генетичних варіантів Автор: Lesly · Опубліковано: 19.02.2010 13:24 · Розділ: Наука

Вважається, що бушмени, корінні жителі африканського півдня, є прямими нащадками перших людей. Що вчених найбільше вражає в їхньому генотипі, так це неймовірна різноманітність ДНК.

Так, наприклад, співробітниками Університету штату Пенсільванія та Медичного коледжу Бейлора (США) було встановлено, що середньостатистичний європеєць та азіат генетично більш споріднені ніж двоє бушменів, що живуть по сусідству. Більш того, бушмени не менш далекі від західноафриканського народу йоруба, ніж європейці!

Бушмени вважаються прямими нащадками перших людей на землі. Фото взято з сайту goyamagata.com
Бушмени вважаються прямими нащадками перших людей на землі. Фото взято з сайту goyamagata.com

Проте найбільшим відкриттям вчені вважають 1,3 мільйони нових генетичних варіантів, які раніше не були відомі науці, адже цим самим спеціалісти отримали величезне "поле" для досліджень впливу генних мутацій на виникнення та розвиток різних захворювань, а також реакцію організму на медичні препарати.

Беручи до уваги теорію походження людини, генетична різноманітність африканців не повинна сприйматися як щось незвичайне чи незрозуміле. Адже саме в тут, в Африці, близько 200 тис. років тому виникли люди сучасного типу і тривалий час вони залишалися африканцями. Тому у жителів цього континенту було набагато більше часу на розвиток генетичних відмінностей, ніж у європейців, азіатів, американців і австралійців, які відокремилися та почали розвиватися незалежно від своїх пращурів значно пізніше.

У ході дослідження було вивчено і генетичний матеріал колишнього голови Англіканської церкви Південної Африки Десмонда Туту, що у 1984 році удостоївся Нобелівської премії миру. Як з'ясувалося, генетично він не бушмен, а представник народів банту. Однак, в його роду є бушменська жінка, хоча визначити, в якому поколінні, неможливо.

Джерело: gazeta.bg


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.