Серця чоловіків та жінок б'ються по-різному Автор: Lesly · Опубліковано: 19.02.2010 10:03 · Розділ: Медицина

За даними кардіологів, серце жінки б'ється швидше, ніж чоловіче на 3-5 ударів за хвилину. Крім того, швидкість серцебиття у жінок змінюється і під час різних фаз менструального циклу. І хворіє чоловіче та жіноче серце теж по-різному.

Результати недавнього дослідження, проведеного американськими вченими (звіт про цю

роботу було опубліковано в Американському журналі Кардіології (American Journal of Cardiology)), жінки більш схильні до розвитку синусової тахікардії, що рідко зустрічається у чоловіків. А миготливою аритмією – найпоширенішим видом серцевої аритмії, - в 1,5 рази частіше страждають чоловіки.

Жіноче серце потребує більшделікатного лікарського втручання. Фото взято з сайту womansday.com
Жіноче серце потребує більшделікатного лікарського втручання. Фото взято з сайту womansday.com

Варто зазначити, що існує суттєва різниця в частоті виникнення у чоловіків і в жінок такої важкої та небезпечної аритмії, як шлуночкова тахікардія, що часто стає причиною раптової смерті. Цим захворюванням частіше страждають чоловіки, а співвідношення випадків цієї недуги між статями становить 4:1.

Зважаючи на відмінності у функціонуванні чоловічих та жіночих сердець, кардіологи закликають по-різному підходити до лікування у них серцево-судинних захворювань. Зокрема, вони наголошують, що жіноче серце потребує більш "делікатного" лікарського втручання.

Однак, пояснити таку різницю дослідники не можуть. Однією з версій є те, що у чоловіків і жінок на іонні канали оболонок клітин серця діють різні гормонів. Натомість, інші фахівці у всьому схильні винуватити відмінності тонусу нервових закінчень, що беруть участь в роботі серця.

Джерело: medicus.ru


Інші новини розділу