Американський конгресмен закликає повернутися до розрахунків золотом Автор: Lesly · Опубліковано: 19.02.2010 08:56 · Розділ: Економіка

Конгресмен від республіканської партії Майк Піттс вніс на розгляд парламенту Південної Кароліни законопроект, в якому пропонує відмовитися від американського долара як офіційного платіжного засобу на території штату. Натомість, він пропонує повернутися до вже призабутого методу розрахунків з допомогою золотих та срібних монет.

Щоб не потрапити в скрутну ситуацію, Піттс пропонує повернутися до розрахунків дорогоцінними металами. Фото взято з сайту ehow.com
Щоб не потрапити в скрутну ситуацію, Піттс пропонує повернутися до розрахунків дорогоцінними металами. Фото взято з сайту ehow.com

Свою позицію він аргументує тим, що паперові гроші, непідкріплені дорогоцінними металами, з часом обезцінюються. "Німці не чекали, що їхня економічна система впаде, але в 1930-х для покупки шматка хліба їм була потрібна ціла тачка грошей, - пояснив Піттс в інтерв'ю. - У Радянському Союзі не думали, що їхня система може дати збій, але це сталося. Те ж саме може статися і в нас". Парламентар попереджає, що неприпустимий розмах, з яким федеральний уряд друкує та витрачає гроші, доведе країну до вельми скрутного становища.

Однак, скептики вважають, що пропозиція Піттса буде визнана неконституційною, а саму ідею про використання золота та срібла у якості валюти важко реалізувати через коливання цін на дорогоцінні метали. Натомість, республіканець переконує, що "вічні" метали кращі від "паперу з чорнилом", а федеральний уряд своїми діями не тільки обмежує права штатів, але й веде країну до економічного колапсу.

Варто зазначити, що Майк Піттс не вперше викликає бурхливі дискусії своїми оригінальними пропозиціями. Так, у 2008 році з його ініціативи, продавці вогнепальної зброї Південної Кароліни перед Різдвом отримали податкові канікули. Чому пільги отримали тільки зброярі? Мабуть тому, що Піттс є завзятим мисливцем.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.