Лікарям «допоможуть» з миттям рук Автор: Andriy · Опубліковано: 18.02.2010 17:39 · Розділ: Нові технології

Лікарям і працівникам лікарень доводиться десятки разів на день мити руки, а це займає дорогоцінний час. Новий пристрій, розроблений зусиллями декількох лабораторій, дозволить позбутися миття рук.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Замість того, щоб мити руки, людині потрібно просто засунути їх у маленьку коробочку. Руки будуть очищені плазмою - газом, яким заправляють неонові знаки, флуоресцентні трубки та дисплеї телевізорів.

Вчений Грегор Морфілл (Gregor Morfill) стверджує, що крім бактерій, плазма знищує віруси і грибки. Морфілл з колегами протестували пристрій на руках і ногах: «Це працює. Приміром, ноги атлетів будуть ідеально чистими всього за 25 секунд. При цьому не потрібно навіть знімати шкарпетки».

Ідея використання плазми для знищення мікроорганізмів сама по собі не нова. Плазму вже застосовують для стерилізації медичних інструментів. А ось використання плазми на людській тканині - зовсім інша справа, каже Марк Кушнер (Mark Kushner) - керівник Університету Мічигану з дослідження плазми: «Десятки тисяч вольт будуть проходити під час цього процесу і для людини це вкрай небезпечно». Однак пристрій розроблено таким чином, що людині нічого не загрожує і під час очищення плазмою ніяких неприємних відчуттів не виникає.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Пристрій займає зовсім мало місця і може бути розміщений де завгодно. Орієнтовна вартість «плазмоочисника» складає всього $100.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.