З австралійськими шкідниками боротимуться мурахи Автор: Lesly · Опубліковано: 18.02.2010 14:29 · Розділ: Природа

Для боротьби з отруйними жабами ага, які у величезних кількостях поширилися в Австралії, будуть використовувати котячий корм. Як показали дослідження, котяча закуска привертає увагу м'ясних мурах, які поїдають молодих жаб.

Якщо на березі ставка залишити котячий корм, незабаром тут збереться чимало мурах, а мітки, які вони залишають, виявивши їжу, гарантують, що незабаром тут з’явиться ще більша кількість їхніх родичів. Зрозуміло, що вони їстимуть не тільки корм, але й полюватимуть на жаб. За підрахунками вчених, колонії цих комах здатні вигубити до 70 відсотків молодих земноводних.

Ефективність використання м'ясних мурах в боротьбі з жабами ага була доведена ще в березні 2009 року. Річ у тім, що жаби не тікають від мурах, тому цей спосіб їх знищення буде значно дієвішим за інші.

Отрута однієї з найбільших жаб, вага якої становить близько кілограма, є небезпечною і для тварин, і для людей. Фото взято з сайту zooclub.ru
Отрута однієї з найбільших жаб, вага якої становить близько кілограма, є небезпечною і для тварин, і для людей. Фото взято з сайту zooclub.ru

Як і все інше "зло", отруйні жаби були завезені в Австралію приблизно 80 років тому для боротьби з місцевими жуками-шкідниками, які становили чималу загрозу для плантацій цукрової тростини. Проте, рептилії дуже швидко акліматизувалися та розплодилися.

Раніше, для боротьби із жабами використовували хімікати і пастки. Однак, захисники тварин закликали австралійців до гуманності, запропонувавши заморожувати жаб, щоб їх смерть була безболісною. Адже відомо, що земноводні не відчувають болю, якщо температура їхнього тіла поступово понижується або підвищується, навіть до несумісних із життям показників.

У 2006 році органи місцевого самоврядування звернулися до уряду з проханням дати дозвіл задіяти у боротьбі з нашестям отруйних жаб збройні сили країни. Однак, в більшості випадків, жаб знищували місцеві жителі, вбиваючи їх ключками для гольфу чи бейсбольними бітами. Звісно, що такий метод не можна назвати досить ефективним.

Варто зазначити, що отрута жаби ага небезпечна як для тварин, так і для людей.

Джерело: last24.info


Інші новини розділу