Любов до футболу лікує гіпертонію Автор: Lesly · Опубліковано: 18.02.2010 13:21 · Розділ: Спорт

Результати наукових досліджень принесли чудові новини для затятих футболістів: виявляється любов до футболу здатна лікувати гіпертонію. Звісно мова не йде про футбольних фанатів, які просто спостерігають за грою своїх кумирів, зручно вмостившись на дивані, а про людей, які самі полюбляють "побігати за м’ячем".

Зокрема, у ході дослідження, проведеного співробітниками Університету Копенгагена, було встановлено, що всього лише трьох місяців занять футболом (причому не більше ніж двічі на тиждень) достатньо щоб нормалізувати кров'яний тиск і, більш того, вагу у людей, які ведуть неактивний спосіб життя. Науковці повідомили, що, незважаючи на те, що медики зазвичай прописують дієту і лікувально-профілактичну гімнастику при гіпертонії, таких вражаючих ефектів за 90 днів тренувань ніколи раніше не спостерігалося.

Максимальна користь від футбольних тренувань досягається за рахунок комплексу рухів, характерних для цієї гри, а саме біг, стрибки, повороти корпусу, що дозволяє ефективно поєднувати силові та кардіонавантаження. Фото взято з сайту markkirkham.com
Максимальна користь від футбольних тренувань досягається за рахунок комплексу рухів, характерних для цієї гри, а саме біг, стрибки, повороти корпусу, що дозволяє ефективно поєднувати силові та кардіонавантаження. Фото взято з сайту markkirkham.com

Варто зазначити, що заняття футболом сприяють максимальному споживанню кисню та нормалізації скорочень сердечних м’язів, підвищують еластичність судин та нормалізують рівень холестерину, тобто суттєво зменшують ризик серцево-судинних захворювань. Причому, цей позитивний вплив на здоров’я людини більш виражений ніж при силових тренуваннях та бігу.

На думку вчених, максимальна користь від футбольних тренувань досягається за рахунок комплексу рухів, характерних для цієї гри, а саме біг, стрибки, повороти корпусу, що дозволяє ефективно поєднувати силові та кардіонавантаження.

Зваживши результати дослідження, науковці рекомендують включати футбольні тренування в процес лікування гіпертонії, а також в оздоровчі програми, спрямовані на зменшення спектру ризиків виникнення серцево-судинних захворювань.

Дане дослідження проводилися в рамках масштабного наукового проекту, присвяченого вивченню впливу футболу на здоров'я.

Джерело: belta.by


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.