В Шотландії з’явилися скульптури-хамелеони Автор: Lesly · Опубліковано: 18.02.2010 12:14 · Розділ: Культура

Уздовж лісової стежинки поблизу озера Лох-Ард (Аберфойль, Шотландія) встановлені вісім вражаючих скульптур лисиць, які не залишають байдужим жодного туриста, та й навіть місцевого жителя. А митець, що створив їх, розповідає, що люди фотографують їх, щоб показати близьким і знайомим. Однак, люди, які бачать ці фото, вважають, що то просто-напросто фотоколаж, адже в реальності такого не буває…

Дзеркальні скульптури лисиць вздовж лісової стежки. Фото взято з сайту flickr.com
Дзеркальні скульптури лисиць вздовж лісової стежки. Фото взято з сайту flickr.com

В чому ж секрет такого неоднозначного ставлення? Відповідь проста – ці скульптури невидимі, щоправда частково. Місцевий митець Роб Малхолланд виготовляє їх із дзеркального органічного скла, яке забезпечує викривлене відображення довкілля, чим і пояснюється часткова невидимість статуй. Сам автор пояснює, що це скоріше скульптури-хамелеони, які здатні злитися з будь-яким "фоном".

Малхолланд, випускник Единбурзького коледжу мистецтв, переконаний, що людей завжди захоплює щось незвичайне. І йому самому довелося зіткнутися з пошуком цього "незвичайного", коли отримав замовлення виліпити скульптури лисиць для лісового парку.

Чотири скульптури Роба Малхолланда замаскувалися на лісовій галявині. Фото взяте з сайту bbc.co.uk
Чотири скульптури Роба Малхолланда замаскувалися на лісовій галявині. Фото взяте з сайту bbc.co.uk

Звісно, виліпити лисицю справа не хитра, однак художник мав на меті не тільки відтворити форму, але й передати природу тварини, її невловимість. Саме так і зародилася ідея використати дзеркальне оргскло, яке чудово справляється з поставленою задачею. Цей матеріал "змінює реальність, зараз ти бачиш скульптуру, а наступної миті вона "розчинилася", ставши невидимою", - розповідає митець.

Ще чотири такі статуї 2,6-метрової висоти незабаром з’являться неподалік в маленькому містечку Аллоа. Автор обіцяє, що одна з них буде зліплена з когось із місцевих жителів.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?