Американці створили енергозберігаючу лампу без ртуті Автор: Lesly · Опубліковано: 17.02.2010 17:12 · Розділ: Наука

Науково-дослідний інститут RTI International (США) розробив революційну технологію освітлення, що обіцяє стати більш енергетично ефективною, в порівнянні зі звичайною лампою, та екологічно безпечнішою за люмінесцентну, оскільки новинка не містить ртуті.

В основі відкриття дослідників з RTI лежить нове нановолокно, яке й забезпечує ефективне управління світлом. Дослідний інститут вже прославився виробництвом двох новітніх матеріалів на основі нанотехнологій, - високоефективними нановолоконними відбивачами та фотолюмінесцентними нановолокнами. Коли дві технології були об'єднані, фахівці отримали високоефективний освітлюючий пристрій, що здатен генерувати понад 55 люменів на 1 Вт споживаної електроенергії. Варто зазначити, що ефективність новинки більш ніж вп’ятеро перевищує можливості традиційної лампи розжарювання.

Лампи на основі нановолокон вп’ятеро ефективніші за традиційні лампи розжарювання. Фото взято з сайту patent.ucoz.ru
Лампи на основі нановолокон вп’ятеро ефективніші за традиційні лампи розжарювання. Фото взято з сайту patent.ucoz.ru

"Використовуючи гнучкі фотолюмінесцентні нановолокна в технології освітлення, ми отримали можливість розробляти проекти нових пристроїв для освітлення", - розповідає Лін Девіс, доктор наук та керівник відділення з розробки інноваційних матеріалів RTI.

Варто зазначити, що новий освітлювальний пристрій може похвалитися і приємним кольором світла, в чому йому значно уступають люмінесцентні лампи. Більш того, технологія дозволяє отримати кольори світла, спектр яких включає понад 90 відтінків теплого білого, нейтрального білого, і помірного білого освітлення.

"Оскільки на потреби освітлення затрачається майже ¼ всієї виробленої у Сполучених Штатах електрики, наша технологія може мати суттєвий вплив на скорочення споживання енергії та викидів вуглекислого газу," – переконаний Девіс. – Технологія виробництва новинки не передбачає використання ртуті, що робить її менш шкідливою для навколишнього середовища і більш безпечною у користуванні в порівнянні люмінесцентними та іншими енергозберігаючими лампами."

RTI продовжує дослідження та розробки в цій галузі, а також активно вивчає можливості промислового виробництва. За прогнозами, на ринки лампи на основі нановолокон потраплять через три - п'ять років.

Джерело: patent.ucoz.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.