Встановлено причину смерті найвідомішого правителя Стародавнього Єгипту Автор: Lesly · Опубліковано: 17.02.2010 16:39 · Розділ: Наука

Міжнародна група дослідників, серед яких були "світлі голови" з Єгипту, Італії та Німеччини, встановила причину смерті одного з найбільш відомих і, разом з тим, найбільш загадкових правителів давнього Єгипту, фараона Тутанхамона.

В результаті ретельного дослідження ДНК і проведення комп'ютерної томографії мумії царя, було з’ясовано, що у Тутанхамона, як і в його батька Ехнатона, була вовча паща - вроджене незростання твердого піднебіння. Крім того, він страждав генетичним захворюванням кісток, через що сильно кульгав на ліву ногу, а на правій стопі у нього не вистачало пальців, тому він не міг переміщуватися без палиці.

Остаточно підкосила здоров’я молодого правителя малярія, що "звалилася" на нього після відкритого перелому ноги. Все це разом призвело до розвитку гострої форми захворювання, яке дало ускладнення на мозок і викликало розвиток гангрени, від яких він і помер у віці 19 років.

Відкриття в 1922 році гробниці Тутанхамона, яка дивом залишилася не розграбованою, стало світовою сенсацією. Фото взято з сайту rin.ru
Відкриття в 1922 році гробниці Тутанхамона, яка дивом залишилася не розграбованою, стало світовою сенсацією. Фото взято з сайту rin.ru

Варто зазначити, що в результаті дослідження фахівці спростували існуючу версію, про те, що династія молодого фараона страждала спадковим захворюванням – синдромом Марфана, при якому хворий має незвичайно високий зріст, видовжені риси обличчя, кінцівки і пальці. А жіночні зображення Тутанхамона пояснюється лише тогочасною художньою традицією.

Більш того, дослідники встановили, що його матір'ю була не легендарна цариця Нефертіті, а інша жінка Ехнатона, ім'я якої ще не встановлено. Про неї відомо тільки те, що вона була рідною сестрою Ехнатона, чим пояснюються рідкісні генетичні захворювання Тутанхамона.

Тутанхамон був останнім фараоном 18-ї династії правителів Давнього Єгипту, проте царювати йому судилося тільки дев’ять років. Незважаючи на те, що фараон-дитя, як його іноді називають, не відіграв великої ролі в історії, він став найвідомішим з єгипетських правителів. Відкриття в 1922 році гробниці Тутанхамона, яка дивом залишилася не розграбованою, стало світовою сенсацією: під час розкопок було виявлено саркофаг з 110 кілограмів золота та безліч коштовних творів єгипетського мистецтва, у тому числі знаменита золота маска.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.