Ватикан розсекретить архіви часів Другої світової війни Автор: Lesly · Опубліковано: 17.02.2010 16:01 · Розділ: Події у світі

Ватикан заявив про наміри опублікувати в Інтернеті частину своїх архівів періоду Другої світової війни. За даними Associated Press, пішовши на такий крок, керівництво Католицької церкви сподівається поставити крапку в запеклих суперечках, що точаться довкола діяльності папи Пія XII в часи Голокосту.

У жовтні 2008 року папа Бенедикт XVI підтвердив наміри оголосити Пія XII святим незважаючи на супротив деяких єврейських організацій, які вважають, що Пій XII не достойний канонізації, оскільки публічно не засуджував масові страти євреїв. Натомість, Ватикан стверджує, що католики в умовах війни у Європі рятували євреїв від фашистів.

Відвідувачі музею Голокосту, що в Єрусалимі, переглядають фільм про папу Пія XII. Фото взято з сайту meta.kz
Відвідувачі музею Голокосту, що в Єрусалимі, переглядають фільм про папу Пія XII. Фото взято з сайту meta.kz

Для того, щоб визначити чи робив Пій XII все від нього залежне, щоб запобігти переслідування євреїв, десять років тому було створено спеціальну комісію, до складу якої ввійшли юдеї та католики. Проте, члени комісії не дійшли єдиної думки за браком матеріалів. У відповідь на це, Ватикан повідомив, що повна колекція архівів Другої світової потребує ретельного опрацювання та систематизації і буде оприлюднена не раніше 2014 року.

Варто зазначити, що в липні 2006 року керівництво Католицької церкви розсекретило частину документів про діяльність попередника Пія XII, папи Пія XI, який очолював весь католицький світ з 1922 по 1939 рік. За словами посадових осіб Ватикану, ці документи повинні були відповісти на всі запитання істориків щодо діяльності католицької верхівки в часи зародження фашизму в Європі.

Джерело: thenews.kz


Інші новини розділу