Надмірно гарячі напої викликають рак стравоходу Автор: Lesly · Опубліковано: 17.02.2010 09:56 · Розділ: Краса і здоров'я

Вживання гарячих напоїв може призвести до розвитку деяких видів раку стравоходу. Про це повідомили співробітники Тегеранського Університету медичних наук під керівництвом Фархада Ісламі, провівши дослідження в Гулістані, північній провінції Ірану, де зафіксовано особливо високу кількість випадків захворювання на плоскоклітинний рак стравоходу.

Для дослідження було обрано саме цей регіон, оскільки тут люди практично не зловживають тютюнопалінням та алкоголем – ключовими факторами розвитку раку. Однак, всі тут п’ють чай, причому, часто дуже гарячим.

В ході дослідження було опитано 300 осіб з діагнозом - плоскоклітинний рак стравоходу, а також 571 здорових людей. Респонденти відповідали на запитання про свої щоденні звички, включаючи те, настільки гарячим вони п’ють чай.

Майже всі учасники - 98% - повідомили проте, що п’ють чай кожного дня. Однак, ймовірність виникнення ракових захворювань була у вісім разів вищою у любителів дуже гарячого напою. Ісламі пояснює, що надто гаряча рідина може пошкодити клітини стравоходу, провокуючи розвиток злоякісних новоутворень.

Звичка пити гарячі напої може мати негативні наслідки. Фото взято з сайту abc.net
Звичка пити гарячі напої може мати негативні наслідки. Фото взято з сайту abc.net

Щоб уникнути розбіжностей у визначенні "гарячого", "теплого" та "прохолодного", фахівці просили учасників дослідження вимірювати температуру чаю з допомогою цифрових термометрів.

Так, додатково опитавши 48 тис. місцевих жителів, вчені з’ясували, що 39% пили чай при температурі нижче 60 градусів Цельсія, така ж кількість респондентів віддавала перевагу температурі 60-64 градусів, а 22% - при температурі 65 градусів або вище.

Висновки, зроблені на основі подібних спостережень не доводять причинно-наслідкового зв’язку між гарячими напоями та виникненням раку стравоходу, визнають дослідники. "У Південній Америці, особливо в Аргентині, також спостерігається висока захворюваність на рак стравоходу; більш того, тут існує традиція пити дуже гарячий мате (свого роду чай), який зазвичай споживається майже киплячим, - розповідає Майкл Тан, доктор медицини та віце-президент Американського онкологічного товариства. - Проблема полягає не в самому чаї, а у звичці пити його гарячим, що призводить до розвитку хронічного запалення".

Враховуючи висновки дослідження, науковці рекомендують зачекати кілька хвилин перед тим як приступати до чайної церемонії, щоб улюблений напій трохи остиг і приносив тільки радість, а не можливі ускладнення. Сам же чай, наголошують фахівці, не становить ані найменшої загрози здоров’ю людини.

Джерело: bmj.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.