Біопаливо становить більшу загрозу довкіллю ніж традиційні джерела енергоресурсів Автор: Lesly · Опубліковано: 16.02.2010 18:34 · Розділ: Екологія

Мета ЄС про перехід на біопаливо на 10% веде до того, що в країнах третього світу мільйони людей голодують, втрачають землю, а також зростає ціна на продукти харчування. Про це говориться в звіті міжнародної організації по боротьбі з бідністю ActionAid.

Енергетичні компанії ЄС зайняти мільйони акрів сільськогосподарських угідь в Африці, Центральній Америці та Азії для виробництва біопалива, що за інформацією ActionAid, призведе до зростання кількості голодуючих до 100 мільйонів. Рішення країн ЄС до 2020 року на 10% скоротити споживання традиційних енергоресурсів за рахунок біопалива, призведе до збільшення посівів технічних культур майже дві третини.

Вантажівки з цукровою тростиною в Бразілії, яка використовуватиметься для виробництва біопалива. Фото взято з сайту guardian.co.uk
Вантажівки з цукровою тростиною в Бразілії, яка використовуватиметься для виробництва біопалива. Фото взято з сайту guardian.co.uk

За розрахунками МВФ, тільки в 2008 виробництво біопалива спричинило здорожчання продуктів харчування на 20-30%, коли 125 тон урожаю зернових було спрямовано на виробництво біопалива. Очікується, що в найближче десятиліття кількість споживаного європейськими автомобілями біопалива зросте вчетверо.

Різке зростання виробництва біопалива пояснюється щедрими субсидіями. Так, компанії ЄС, що займаються виробництвом альтернативного палива вже отримали 4,4 мільярди євро у вигляді пільг та субсидій. Вказана сума може потроїтися, якщо ці компанії виконають до 2020 року план переходу на біопаливо.

"Виробництво біопалива веде до глобальної людської трагедії. Місцеві ціни на продовольство вже суттєво зросли. Якщо темпи нарощування виробництва біопалива збільшаться, ціни на продовольство зростуть ще більше", - розповідає один з укладачів звіту, Тім Райс. Він додав, що біопаливо не здатне вирішити проблему кліматичних змін. "Більшість видів альтернативного палива приносить набагато більше шкоди ніж викопні ресурси, які воно повинне було замінити".

Попит на біопаливо призводить до масштабної вирубки лісів під технічні культури. Фото взято з сайту treehugger.com
Попит на біопаливо призводить до масштабної вирубки лісів під технічні культури. Фото взято з сайту treehugger.com

Величезні плантації, що відводяться під посіви технічних культур для виробництва альтернативного палива можуть збільшити викиди в атмосферу вуглекислого газу, шляхом вирубки лісів, не кажучи вже про загрозу, передачі під землеробство земель з підвищеним рівнем вуглецю.

Важливо зазначити, що сьогодні тільки Європа інтенсивно збільшує кількість виробництва альтернативних видів пального. І це вже призвело до того, що в США ¼ всіх зернових культур були продані фермерами компаніям-виробникам біопалива. А цього було достатньо, щоб протягом року годувати 330 мільйонів людей.

Якщо до 2020 року всі глобальні плани уряду ЄС по переходу на альтернативні види палива будуть виконані, то ціни на продукти харчування можуть зрости до 76% і ще 600 мільйонів людей голодуватимуть.

Джерло: guardian.co.uk


Інші новини розділу