Дослідники переконують, що життя на нашу планету було занесене з космосу Автор: Lesly · Опубліковано: 16.02.2010 17:41 · Розділ: Наука

У складі Мурчісонського метеорита, який впав на Землю в 1969 році поблизу австралійського містечка Мурчісон (штат Вікторія), науковці виявили близько 14 тисяч органічних сполук. Доповідь вчених про проведене дослідження опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені цікавилися складом Мурчісонського метеорита з моменту його падіння. Проте до цього часу, вони шукали в складі каменя тільки ті сполуки, які їх цікавили. Цього разу, дослідники провели масштабне вивчення об’єкта, що дозволило їм виявити величезну кількість інших речовин, про вміст яких у метеориті ніхто навіть не здогадувався.

В результаті проведення мас-спектрометричного аналізу було виявлено 70 амінокислот - молекул, частина з яких входить до складу земних білків. Дослідники не виключають, що в майбутньому в складі Мурчісона буде знайдено в сотні більше хімічних сполук. Виявити всі хімічні речовини цього разу не вдалося, зважаючи на обмеженість зазначеного методу.

Фрагмент Мурчісонського метеориту, що зберігається в Національному музеї природничої історії (Вашингтон, США). Фото взято з сайту wikipedia.org
Фрагмент Мурчісонського метеориту, що зберігається в Національному музеї природничої історії (Вашингтон, США). Фото взято з сайту wikipedia.org

Вчені припускають, що вік Мурчісонського метеорита становить близько 4,65 мільярда років. За загальноприйнятою теорією формування всесвіту, Сонце зародилося на 150 мільйонів років пізніше. Перед приземленням на нашій планеті, Мурчісон міг пролітати через сонячну систему на зорі її утворення й "зібрати" на себе всі речовини, що містилися в ній.

Дослідники вважають, що результати вивчення хімічного складу Мурчісонського метеорита служать вагомим доказом теорії панспермії, згідно з якою життя на землі зародилося після того, як з космосу сюди потрапили всі необхідні для цього молекули. До таких речовин належать, наприклад, нуклеїнові кислоти.

Елементарні складові частини нуклеїнових кислот були виявлені у складі Мурчісона ще кілька років тому, а в 2008 році науковці довели, що всі виявлені сполуки мають позаземне походження.

Мурчісонський метеорит є одним з найбільш вивчених об’єктів, що потрапили на Землю з космосу і не тільки тому, що в ньому виявлено багато органічних сполук, але й завдяки його масі, що складає більше 100 кілограмів.

Джерело: newsru.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.