Британські літаки працюватимуть на біопаливі Автор: Lesly · Опубліковано: 16.02.2010 12:37 · Розділ: Екологія

British Airways, національний авіаперевізник Великобританії, планує побудувати перший в Європі завод з виробництва реактивного палива з побутових відходів. Компанія розраховує отримувати до 16 млн. галонів (72,7 млн. літрів) палива на рік, що вдвічі перевищує річну потребу авіаперевізника.

Вже протягом наступних двох років у східній частині Лондона планується почати будівельні роботи, а перші літри екологічного палива для літаків British Airways отримає в 2014 році. Окрім турботи про чистоту довкілля, реалізація цього проекту забезпечить створення до 1,2 тис. нових робочих місць.

Щороку на звалища Лондона потрапляє чотири мільйони тон побутових відходів. Фото взято з сайту wordpress.com
Щороку на звалища Лондона потрапляє чотири мільйони тон побутових відходів. Фото взято з сайту wordpress.com

Однак найбільшою заслугою проекту компанія вважає саме зменшення кількості відходів, які потрапляють на звалище, що, у свою чергу, призведе до зменшення кількості метану, яка виділяється при їх розкладі. Метан вважається більш шкідливим парниковим газом, ніж вуглекислий газ, наголошують представники British Airways.

Угоду про будівництво підприємства підписано з американською компанією Solena Group. Всю вироблену продукцією, за домовленістю, купуватиме British Airways.

Альтернативний вид палива з побутових відходів вже сертифікований у низці інших розвинених країн, але у Великобританії до цього часу не було дозволу на його використання. Втім, британський авіаперевізник не сумнівається, що отримає всі необхідні дозволи.

Біопаливо можна буде застосовувати для заправки літаків як у чистому вигляді, так і в поєднанні з традиційним гасом.

Джерело: aviaport.ru


Інші новини розділу