Toshiba розробляє мініатюрні SSD ємністю 1 Тб Автор: Andriy · Опубліковано: 16.02.2010 15:32 · Розділ: Нові технології

Твердотільні накопичувачі (SSD) поки ще залишаються занадто дорогими для середнього користувача, але виробники продовжують безперервно працювати над вдосконаленням цього різновиду пам'яті, з тим, щоб збільшити її обсяги, скоротити фізичні розміри і знизити собівартість. Зокрема, компанія Toshiba, що вже має в номенклатурі своєї продукції лінійку SSD, сподівається внести свої інновації в сегмент накопичувачів на базі NAND-флеш пам'яті. У результаті співробітництва компанії з Токійським університетом Keio була розроблена технологія, що дозволяє створювати SSD ємністю 1 Тб із займаною площею не більшою розмірів поштової марки. Це набагато менше, ніж навіть 1,8" накопичувачі, що використовуються в найбільш ємних плеєрах iPod, не кажучи вже про 2,5"-пристрої, що застосовуються в ноутбуках.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Розробники повідомили, що запропонована ними технологія дозволяє об'єднати 128 Гб чіпи NAND-флеш з контролером в мініатюрну конструкцію. Причому для передачі даних всередині пристрою передбачається використовувати бездротові з'єднання короткого радіусу дії. Швидкісні характеристики пристрою від такого нововведення постраждати не повинні - заявлена пропускна здатність становить 2 Гбіт/с (або 250 Мб/с). Повідомляється також, що нові накопичувачі будуть на 70% перевершувати показники енергозбереження середніх 2,5" SSD, а також будуть вигідно відрізнятися меншою ціною. Компанія планує представити діючий зразок мініатюрного SSD протягом 2012 року.

Основною причиною, яка перешкоджає широкому застосуванню розробки Toshiba в комп'ютерах та інших пристроях, може стати відсутність галузевого стандарту для накопичувачів такого типу. Звичайно, загальна тенденція до мініатюризації повинна забезпечити інтерес до нового SSD, але поки що про якісь конкретні плани з випуску продуктів мова не йде. І все-таки, як би там не було, представлена технологія дає уявлення про те, в якому напрямі розвиваються твердотільні накопичувачі, і забезпечує підстави для припущень про те, що в кінці-кінців SSD все-таки зможуть повністю витіснити пристрої зберігання на жорстких дисках, подібно до того, як колись напівпровідникові транзистори витіснили вакуумні лампи.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.