Археологи виявили затонуле судно бронзового віку Автор: Lesly · Опубліковано: 16.02.2010 13:48 · Розділ: Події у світі

В протоці Ла-Манш біля узбережжя графства Девон на південному заході Англії виявлено свідчення найдавнішої корабельної катастрофи. За оцінками археологів, затонуле судно, яке везло на Британські острови олово і мідь, пролежало в морських водах майже 3 тисячі років.

Торговий корабель, що віз до Англії 259 мідних і 27 олов'яних брусків, зазнав катастрофи орієнтовно в 900 році до нашої ери. Експерти стверджують, що знахідка переконливо доводить, що в часи бронзового віку між Європою та британськими островами існували тісні торговельні зв’язки.

Загалом на затонулому судні було виявлено 295 артефактів загальною вагою близько 84 кілограмів telegraph.co.uk
Загалом на затонулому судні було виявлено 295 артефактів загальною вагою близько 84 кілограмів telegraph.co.uk

Мідь і олово використовувалися для виготовлення бронзи, матеріалу, з якого в той час в Європі виготовляли зброю, знаряддя праці і, навіть, прикраси. Дослідники встановили, що ці метали були видобуті з різних рудників: мідь - на Піренейському півострові і в різних частинах Альп, олово - також на Піренеях, у нинішній східній Німеччині або навіть в Австрії. Це є ще одним доказом на користь того, що в бронзовому столітті в Європі існувала складна система торгових шляхів, що забезпечувала збут товарів по всьому континенту.

Розбите судно було виявлене у воді глибиною 8-10 метрів в невеликій бухті на відстані 300 м від узбережжя поблизу містечка Салкомб (південний Девон) групою підводних археологів-аматорів.

Дослідникам ще належить встановити розміри та будову корабля, оскільки його частина з часом була зруйнована. Однак, вже зараз вони припускають, що судно було близько 12 метрів завдовжки і близько 2 метрів завширшки. Команда такого корабля могла складати 15 чоловік, включаючи гребців.

Золоті браслети, що пролежати на дні моря майже 3 тисячі років. Фото взято з сайту thehistoryblog.com
Золоті браслети, що пролежати на дні моря майже 3 тисячі років. Фото взято з сайту thehistoryblog.com

На березі, неподалік від місця катастрофи, раніше були виявлені "корабельні депо" бронзового віку. Цілком можливо, що це судно розбилося, намагаючись пришвартуватися біля берега.

Археологам і раніше вдавалося виявити поблизу британських берегів затонулі судна бронзової доби. Однак, цього разу їм особливо пощастило, і не тільки тому, що раніше таких великих кораблів того часу знайти не вдавалося, але й тому, що вантаж корабля непогано зберігся. Тут вже виявлено 295 артефактів загальною вагою близько 84 кілограмів, серед яких, крім металевих брусків знайдено бронзовий меч та три золоті браслети.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу