Виявлено нові фрагменти Великої китайської стіни Автор: Lesly · Опубліковано: 16.02.2010 09:57 · Розділ: Події у світі

Китайські археологи, проводячи роботи в в північно-західній частині КНР виявили великі фрагменти Великої китайської стіни, про які раніше нічого не було відомо, повідомляють інформаційні агентства.

Сьогодні Велика китайська стіна є одним з семи чудес світу та щороку приваблює безліч туристів з різних країн. Фото взято з сайту wordpress.com
Сьогодні Велика китайська стіна є одним з семи чудес світу та щороку приваблює безліч туристів з різних країн. Фото взято з сайту wordpress.com

Загальна довжина знайдених фрагментів легендарної стіни складає близько 700 км. При цьому, всі вони датуються різними епохами. Так, наприклад, частина з них (близько 200 км) відноситься до епохи Чжаньго (епоха Воюючих царств), що тривала з 220 по 280 роки. Інші укріплення, на думку вчених, зведені за часів династії Сунь (581-618 роки). Знахідки були зроблені вченими в провінції Шеньсі, адміністративний центр якої в давнину був столицею 11 імператорських династій.

Ще одна знахідка, хоча і не настільки масштабна як перша, чекала дослідників у провінції Ганьсу, що межує з Шеньсі. Тут було виявлено ще 26 км фортифікаційних споруд з трьома сигнальними вежами. Дослідники віднесли їх до епохи Західної Хань (206 рік до н.е. - 24 рік н. е.).

Величні та мовчазні свідки сивої давнини чудово збереглися, оскільки знаходяться в гірських і пустинних місцевостях, далеко від районів активної діяльності людини. Однак, певної шкоди їм завдали повені, піщані бурі і землетруси.

Кілька фрагментів Великої китайської стіни, зведених в різні часи. Фото взято з сайту wikipedia.org
Кілька фрагментів Великої китайської стіни, зведених в різні часи. Фото взято з сайту wikipedia.org

Велика Китайська стіна сьогодні є одним з семи чудес світу, а зводилася вона як захисне укріплення від нападів степових кочівників. Її будівництво почалося в 221 до н. е. за вказівкою імператора Цінь Ші Хуан-ді. З плином років фортифікаційні укріплення неодноразово перебудовувався та ремонтувався. Загалом, під час царювання різних династій було споруджено кілька мурів.

Загальна протяжність укріплень, за даними 2009 року становить 8 885,8 км (тепер до цієї цифри треба додати і 700 нововідкритих кілометрів), її висота складає 6,6 м, а на окремих ділянках досягає 10 м. Ширина нижньої частини стіни становить 6,5 м, а вгорі трохи звужується - до 5,5 м.

Джерело: rambler.ru


Інші новини розділу