Медики вивчили механізм поширення ракових клітин Автор: Lesly · Опубліковано: 16.02.2010 08:51 · Розділ: Наука

Дослідники з Клівлендської клініки спільно з фахівцями з Університету Клівленді та Університету Західного резервного району (усі - США) довели, що білок disabled-2 (Dab2) пов'язаний з поширенням клітин пухлинних новоутворень в організмі.

Модель трансформуючого фактора росту TGF-β, що сприяє продукуванню білка Dab2. Фото взято з сайту sciencephoto.com
Модель трансформуючого фактора росту TGF-β, що сприяє продукуванню білка Dab2. Фото взято з сайту sciencephoto.com

В ході дослідження науковці провели низку експериментів на тваринах з метою вивчення процесів, які сприяють метастазуванню. Науці вже відомо, що важливу роль у поширенні клітин раку відіграє так зване епітеліально-мезенхімальне перетворення (ЕМП). В результаті цього процесу клітини змінюють епітеліальний фенотип на мезенхімальний і, при цьому, набувають здатності швидше рухатися. Треба додати, що більшість клітин пухлинних новоутворень характеризуються епітеліальним фенотипом.

Провівши аналіз отриманих даних, дослідники виявили зв'язок між Dab2 і ЕМП (продукування зазначеного протеїну контролює давно відомий спеціалістам трансформуючий фактор росту TGF-β). Медикаментозне пригнічення експресії Dab2, за словами американців негативно позначилося на процесах ЕМП.

"Якщо ми ретельно вивчимо весь ланцюжок регулювання процесу ЕМП, то отримаємо можливість створити препарати, які контролюють поширення пухлин, - підсумовує один з дослідників Ге Цзінь (Jin Ge). - Не варто забувати і про те, що тільки раковими захворюваннями сфера дії ЕМП не обмежується".

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.