Діти, за якими доглядають бабусі, більш схильні до ожиріння Автор: Lesly · Опубліковано: 15.02.2010 16:37 · Розділ: Суспільство

Британські дослідники з Університетського коледжу в Лондоні виявили, що діти, за якими доглядають бабусі в той час, коли їхні батьки працюють, більш схильні до ожиріння.

У ході дослідження було обстежено 12 тис. трирічних дітей і встановлено, що ризик виникнення ожиріння збільшується до 34 відсотків у тих дітей, чиїми основними опікунами є бабусі й дідусі. Натомість, шанси набрати надлишкову вагу в дітей, які ходили в дитсадок, були не вищими, ніж в тих, за ким доглядали батьки.

Діти, які перебувають під постійною опікою бабусь на 34% більше схильні до ожиріння. Фото взято з сайту telegraph.co.uk
Діти, які перебувають під постійною опікою бабусь на 34% більше схильні до ожиріння. Фото взято з сайту telegraph.co.uk

У малюків, за яким доглядали бабусі не повний робочий день, ймовірність набрати зайві кіло була на 15 відсотків вищою ніж в тих, за ким доглядали батьки. Крім того, ризик виникнення ожиріння було виявлено і в тих дітей, за яким доглядали родичі або друзі. Також було виявлено, що в особливу групу ризику входять діти, чиї матері займають керівні посади, є чудовими спеціалістами у своїй справі, або мають наукові ступені.

У Великобританії майже чверть дітей дошкільного віку страждають надмірною вагою або ожирінням, однак, до цього часу проводилося надзвичайно мало досліджень про взаємозв’язок догляду за дитиною і її вагою.

Висновки цього дослідження вказують на те, що бабуся далеко не завжди "знає краще". Зокрема, доволі часто бабусі годують своїх онуків жирною їжею та не заохочують до фізичної активності.

Професор Катеріна Лоу, керівник дослідження, повідомила: "Одним із методів боротьби з негативною стороною опіки бабусь, буде їхнє навчання про здоровий спосіб життя. Крім того, треба довести до їхнього відома інформацію про шкоду поширеного сьогодні способу виховання з допомогою винагороди їжею за хорошу поведінку".

А представник Департаменту охорони здоров'я додав: "Ми знаємо, що ожиріння є дуже складним питанням і його виникненню сприяє широкий спектр факторів. Останні цифри говорять про те, що зараз рівень ожиріння у дітей є найнижчими з 2001 року. Однак, немає сумнівів, що проблема ожиріння в нашій країні, як і в інших розвинених країнах світу, залишається досить актуальною".

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.