В Росії відмінили обов’язкову сертифікацію Автор: Lesly · Опубліковано: 15.02.2010 15:17 · Розділ: Події у світі

З сьогоднішнього дня в Росії набуває сили постанова про скасування обов'язкової сертифікації продуктів харчування, парфумерії та косметики. Крім того, за рішенням уряду, від сьогодні не буде необхідності сертифікувати й такі товари як побутова хімія, миючі та дезінфікуючі засоби, хімічні засоби для захисту садів і городів від сільськогосподарських шкідників, тощо.

Тепер єдиним свідченням про добротність продукції буде заповнена продавцем декларація про те, що товар відповідає його власним вимогам щодо якості.

Основним аргументом для скасування Закону про обовязкову сертифікацію стала величезна кількість фіктивних сертифікаційних фірм, які працюють з неіснуючими лабораторіями. Фото взято з сайту vesti.ru
Основним аргументом для скасування Закону про обовязкову сертифікацію стала величезна кількість фіктивних сертифікаційних фірм, які працюють з неіснуючими лабораторіями. Фото взято з сайту vesti.ru

Закон про обов'язкову сертифікацію був прийнятий в Росії в 1993 році. Цей захід дозволив знизити наплив неякісних та небезпечних товарів з усього світу. Одним з основних аргументів для його скасування стала величезна кількість фіктивних сертифікаційних фірм, які працюють з неіснуючими лабораторіями.

У свою чергу, захисники прав споживачів вже висловили побоювання, що скасування обов'язкової сертифікації може спричинити нову хвилю неякісної продукції. Зоною підвищеного ризику, за їхніми словами, стануть ринки, адже тепер ні інспектори, ні санітарні лікарі не зможуть проводити обов'язкові перевірки продукції, щоб "зловити за руку" тих, хто реалізує неякісний товар.

Ініціатори скасування сертифікації сподіваються, що наплив неякісної продукції зупинять високі штрафи, однак, це питання ще тільки обговорюється в Держдумі РФ. Зараз штрафи за реалізацію товару, що не відповідає вимогам якості, становлять 1-2 тис. російських рублів (265-530 гривень) для фізичних осіб та 10 тис. російських рублів (2 625 гривень) для юридичних осіб.

Джерело: rambler.ru


Інші новини розділу