Святкування Масляної відзначилося встановленням нового рекорду Автор: Lesly · Опубліковано: 15.02.2010 14:09 · Розділ: Цікаві факти

Святкування Масляної у Ставрополі відзначилося встановленням рекорду. Тут спекли найбільший на півдні Росії млинець діаметром майже три метри.

Після приготування "розмір випеченого млинця склав близько 2,9 метра". Спеціально для випічки млинця в одному з парків міста було розведене багаття, на яке встановили спеціально замовлену у місцевих майстрів величезну сковороду. Метал для виготовлення сковороди підбирався з урахуванням санітарних норм та антипригарних якостей. А для перевертання млинця-рекордсмена кухарі отримали спеціальні величезні лопатки.

Масляна – це святопоїдання
Масляна – це святопоїдання

За спеціальною рецептурою група досвідчених кухарів замісила небагато-немало – три відра тіста. Після проведення вимірювань та відеозйомок досягнення російських кухарів, величезний млинець розрізали на звичайні порції та роздали гостям свята. Варто зазначити, що частування вистачило не всім, і тих, кому не дісталося, організатори свята "втішили" млинцями звичайного розміру, які також роздавали безкоштовно.

"Досягнення офіційно не фіксувалося в жодних книгах рекордів, але наступного року ми постараємося вийти на дійсно рекордні показники", - обіцяють кулінари. Кілька років тому, коли ця традиція лише зароджувалася, місцеві майстри "починали з півтораметрового млинця", а вже в 2009 році вони змогли приготувати млинець діаметром 2,51 метра.

Варто зазначити, що млинці триметрового діаметру вже готувалися в 2008 році в Ялуторовську (Тюмень). Метрові млинці традиційно печуть в Ульяновській області. У 2002 році величезні млинці площею 150 квадратних метрів спекли в Москві і в Санкт-Петербурзі. Щоправда, форму вони мали стрічкову, і фахівці засумнівалися в їх відповідності культу "поїдання Сонця".

А на Вінничині 8 березня 2008 спекли найбільший в Україні млинець довжиною 510 метрів. Він теж був стрічкової форми.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу