В північно-східній Африці розпочалася епідемія невідомого захворювання Автор: Lesly · Опубліковано: 14.02.2010 14:47 · Розділ: Події у світі

В одній з провінцій Судану зафіксовано спалах епідемії сміху. За попередніми даними, причиною цього захворювання міг стати експериментальний сорт пшениці, що тут вирощується.

Захворювання проявляється раптовим приступом безпричинного істеричного сміху, після чого людина непритомніє. Епідемія лютує в провінції Кордофан, де вже госпіталізовано близько 80 чоловік.

Влада країни направила у вражений регіон бригаду медиків, завданням яких є визначити причини масової захворюваності місцевого населення. Саме вони висловили припущення, що раніше невідоме захворювання було викликане особливим сортом технічної експериментальної пшениці, яка вирощується на лабораторних полях в сусідній провінції Дарфур. Яким чином експериментальна культура потрапила на продовольчі ринки ще належить вияснити.

Суданці вимагають від влади пояснити, чому в Дарфурі культивується галюциногенна пшениця. Фото взято з сайту wordpress.com
Суданці вимагають від влади пояснити, чому в Дарфурі культивується галюциногенна пшениця. Фото взято з сайту wordpress.com

"Люди вживали цю непридатну для приготування їжі пшеницю, і вона, очевидно, викликала у них галюцинації, напади істерики та безпричинного реготу, а потім і втрату свідомості", - коментують події в країні представники суданського Міністерства охорони здоров’я.

Масова захворюваність та нечіткі роз'яснення працівників МОЗ викликали гостру критику на адресу уряду. Населення країни вимагає від влади дати пояснення, чому в провінції Дарфур культивується галюциногенна пшениця, а також знайти ліки від захворювання, що охопило Кордофан, "щоб Судан і суданці, відомі в арабському світі як народ стриманий і суворий, найближчим часом не перетворилися на загальне посміховисько через напади безпричинного сміху".

Люди в білих халатах пообіцяли взяти ситуацію під контроль в найкоротші терміни, а також радять жителям постраждалої провінції при появі перших симптомів недуги приймати заспокійливі або снотворні препарати.

Джерело: km.ru


Інші новини розділу