В одному з найвеличніших храмів Камбоджі виявлено дренажну систему Автор: Lesly · Опубліковано: 14.02.2010 15:44 · Розділ: Цікаві факти

Археологи, що проводять розкопки в знаменитому храмі Байон в Ангкор-Тхом (Камбоджа), виявили гарно збережену стародавню дренажну систему храму, повідомляє національне видання The Phnom Penh Post.

Дослідники вже розкопали близько 14 метрів кам'яної дренажної канави, ширина якої становить 70 сантиметрів. Колись по ній стікала дощова вода з двоповерхового храму, відомого своїми "кам'яними обличчями" - величезними скульптурними композиціями на зовнішніх стінах у формі людських голів. Несподіване відкриття неймовірно вразило камбоджійських і японських науковців, які працюють в Ангкор-Тхомі з 1999 року.

Кам’яні
Кам’яні

Будівництво грандіозних храмових комплексів велося в Ангкорі (на той час столиця кхмерської імперії, а сьогодні історичний заповідник) у XII-XIII століттях. Варто зазначити, що проблема водовідведення, зважаючи на особливості місцевого клімату з тривалими сезонами дощів, була однією з головних для будівельників. Так, величезний триповерховий храм Ангкор-Ват, що розкинувся на території близько 2 квадратних кілометрів, прославився своєю складною системою дренажних каналів.

Величний Ангкор був не тільки найважливішим релігійним центром кхмерської імперії, а й одним з найбільших міст свого часу, в якому в період його розквіту (IX-XIV століття) кількість населення якого за різними даними сягала від півмільйона до мільйона жителів. У XV столітті місто було покинутий

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу