НАСА вивела на орбіту обсерваторію, яка спостерігатиме за Сонцем Автор: Lesly · Опубліковано: 13.02.2010 13:51 · Розділ: Події у світі

Результатом багаторічних пошуків та експериментів став запуск передової сонячної обсерваторії, яка в найближчому майбутньому допомагатиме науковцям вивчати нашу зірку.

Обсерваторія вартістю 856 млн. дол. США стане першим проектом НАСА по вивченню Сонця. А метою цієї місії є визначення причин збільшення сонячної активності, що згубно впливає на життя на Землі. Відомо, що такі зміни космічної погоди можуть вивести з ладу комунікації та супутники, порушити електропостачання, а також становитимуть загрозу для астронавтів на орбіті.

Тривимірна модель сонячної обсерваторії. Фото взято з сайту wikipedia.org
Тривимірна модель сонячної обсерваторії. Фото взято з сайту wikipedia.org

Космічний корабель, що спостерігатиме за активністю сонця, спроектований таким чином, щоб передавати безпрецедентні за об’ємами пакети даних з надвисокої орбіти Землі. Планується, що кожної секунди він передаватиме 150 мільйонів біт інформації, що значно перевищує об’єм даних, які надходять від будь-якого іншого корабля НАСА. Це еквівалентно завантаженню 500 тисяч пісень на день.

Ці сигнали прийматимуть дві майже вісімнадцятиметрові супутникові антени, встановлені в Нью-Мексико, спеціально, для того, щоб справлятися з величезними об’ємами інформації, що надходитимуть від сонячної обсерваторії.

Обсерваторію було виведено на орбіту з допомогою ракети-носія Atlas V. Фото взято з сайту wikipedia.org
Обсерваторію було виведено на орбіту з допомогою ракети-носія Atlas V. Фото взято з сайту wikipedia.org

Космічний корабель обладнано сучасними телескопами, які спостерігатимуть за поверхнею та атмосферою світила. Крім того, обсерваторія вимірюватиме коливання кількості ультрафіолетового випромінювання, що поступає від Сонця, спостерігатиме за магнітними полями нашої зірки та, навіть, зможе "заглянути" під сонячну поверхню.

"З розвитком технологій наше життя все більше й більше залежить від сонячної активності, - розповідає учасник проекту НАСА Вільям Дін Песнел. – За нашими припущеннями, обсерваторія, дасть можливість більш точно прогнозувати сонячну погоду і, як наслідок, мінімізувати спричинені сонячною активністю збої в роботі різноманітного устаткування".

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу